Účastník loňské baráže může už pouze překvapit. Proti sobě bude mít libereckou Duklu. Pro osmnáctinásobného mistra země (naposledy v roce 2016) je čtvrtfinále pouze dalším postupným krokem na cestě k vrcholu.

„Tak trochu jsme chtěli na Liberec víc než na Budějovice. V dlouhodobé statistice máme více vyhraných zápasů právě s Libercem,“ připomněl zkušený smečař Marek Mikula, že na Aero mohl vyjít i vítěz dlouhodobé části.

Ani proti ambicióznímu celku z Podještědí se Středočeši necítí předem poražení. „Šance je vždy, i když Liberec je jasný favorit a musí to potvrdit,“ hlásí Mikula. „My chceme hrát dobrý volejbal a určitě nějaký zápas vyhrát. Jako sportovec chci vyhrávat každý zápas, ale zůstáváme pevně na zemi,“ uvědomuje si sílu soupeře.

Na druhou stranu – ani vojáci nejsou neporazitelní. Hráči Aera se o tom přesvědčili na vlastní kůži. A poměrně nedávno. Právě porážka 2:3 na Odolce v předposledním kole stála Severočechy prvenství v základní části. Pro jednoho povzbuzení, pro druhého zdvižený prst.

„Soupeře jsme se dozvěděli až v neděli, ale nevybírali jsme si. Co říkáme na Odolku? Varováním pro nás může být naše porážka na Aeru v závěru základní části. Nikdo nám nic zadarmo nedá, to víme,“ ujistil liberecký kouč Michal Nekola, který se s týmem soustředí hlavně na sebe: „Ladíme naši hru, řešíme detaily," dodal Nekola.

První utkání je na programu v úterý na severu, na Odolku se série hraná na tři vítězná utkání přesune v pátek.

Program zápasů

1. zápas, 19. 3.: Liberec - O. Voda

2. zápas, 22. 3.: O. Voda - Liberec

3. zápas, 25. 3.: Liberec - O. Voda

4. zápas, 28. 3.: O. Voda - Liberec

5. zápas, 31. 3.: Liberec - O. Voda

Všechna utkání začínají v 18 hodin.