Manažer Fenixu Vítek Šára ohlásil konec veškeré činnosti na konci loňského roku. Hlavním důvodem byla špatná tréninková morálka hráčů a s tím související nelichotivé výsledky. PODROBNOSTI ZDE

„Podle Soutěžního řádu ČFSF se všechny odehrané zápasy družstva Fenix Neratovice ruší, jako by družstvo v soutěži nestartovalo. Družstvo Neratovic považuje za sestupujícího z celostátní ligy,“ říká se v oficiálním prohlášení sportovně technické komise. Družstvo Neratovic má samozřejmě dle Soutěžního řádu ještě možnost odvolání, ale nedá se očekávat, že by ještě následně došlo k revokaci tohoto rozhodnutí.

O výši finančního postihu za odstoupení ze soutěže a narušení jejího průběhu rozhodne disciplinární komise, která již zahájila s Fenixem disciplinární řízení.

A co to vše znamená pro mužstva v prvoligové soutěži. Drtivá většina týmů tak přišla o tři body za vítězství nad tímto soupeřem, který měl na svém kontě pouze jediný bod za remízu. Ztráta jednoho bodu se pak týká celku Strabag Lubryco Prachatice, který s Neratovicemi remízoval ve vzájemném utkání 0:0.

V tabulce to pro Prachatické znamená, že se posunuli o jednu příčku výš. Největší dopad má rozhodnutí STK pro tým Nového Boru. Ten již proti celku Neratovic nastoupil jako jediný dvakrát, oba zápasy vyhrál, a tak přišel dokonce o šest bodů. V přepočítané tabulce se tak Nový Bor dostal na poslední místo, které znamená po skončení soutěže baráž o celostátní ligu. Do konce základní části chybí sehrát šest kol, a tak bude závěrečný boj o osmičku pro play off i o baráž ještě zajímavý.