Mšeno neudrželo vítěznou vlnu z kraje sezony a zejména porážka s mistrovským Dřínovem ho stála nejen titul podzimního mistra, ale dokonce znamenala propad mimo pódiové umístění. Naopak obhájce z Dřínova si po jednom klopýtnutí z kraje sezony dokázal poradit se všemi soupeři a zaslouženě obhájil podzimní dominanci v soutěži. Na záda mu budou v jarní části dýchat Tišice, které s dvoubodovou ztrátu na Dřínov dále nenavýšily. Své poslední slovo rovněž neřekli hráči Všetat, kteří po loňské úvodní sezoně dokázali potrápit čelní týmy a zaslouženě obsadili průběžné třetí místo.

Situace na opačném pólu tabulky se za poslední čtvrtinu přespříliš nezměnila. Rezerva Všetat platí nováčkovskou daň a na své první body v sezoně zatím čeká. Nicméně několik dobrých výsledků v sezoně slibuje potenciální body v jarní části. Z oblasti sestupu se rovněž jako Všetaty nedokázaly vymanit ani Neratovice E, které s jedinou výhrou budou mít co dělat, aby na jaře situaci více zdramatizovaly, neboť od pohodlného středu je nyní dělí propastných devět bodů. Vyhráno nemá ani Dynamo, které sice nyní na sestupu není, ale hubený tříbodový náskok a ne zcela optimálně se vyvíjející situace v kraji, bude i pro něj znamenat zvýšené úsilí v jarní části.

Průběžně vedoucí příčku individuálních statistik jen těsně po podzimu neudržel loňský vítěz Jan Kruml z Dřínova, když jej o několik desetin přeskočil Jan Košatý z Tišic. I na třetí příčce došlo ke změně, neboť Zdenka Bízka ze Mšena přeskočil jeho oddílový kolega Petr Malý. První čtyřku uzavírá Milan Kulíšek ze Všetat, který tak doplnil leadery prvních čtyř týmů tabulky.

Jak se podepíše na týmech vánoční přestávka, uvidíme hned po novém roce, kdy hned na úvod jarní části přivítají třetí Všetaty druhé Tišice, které by tak rády odčinily jedinou porážku podzimu. Svou formu týmy mohou ještě vyzkoušet na Novoročním turnaji, který se již tradičně odehraje hned z kraje nového roku v Dolních Beřkovicích.

V přeboru druhé třídy potvrdily své ambice Horní Počaply, když jako jediný tým dokázaly udržet neporazitelnost a s jediným zaváháním po remíze s Dolními Beřkovicemi jasně dominují své soutěži. Postupovou druhou příčku si v tuto chvíli drží hráči Pšovky C, kteří jen díky lepšímu vzájemnému zápasu skončili před třetími Tišicemi. Ze hry o postup na jaře rovněž nebudou ani týmy Pšovky B a Dynama C, které ztrácí na postup jeden, resp. čtyři body.

Tabulku uzavírá nováček z Byšic, který si ale hned v první polovině soutěže dokázal připsat premiérový bod, a bude mít tak na jaře o to větší snahu bodový zisk z podzimu ještě více vylepšit.

Individuální dominance hráčů Horních Počapel, tj. Pavla Víznera a Vladimíra Němečka trvá i po podzimní části, když se každý jen jednou musel sklonit před svým soupeřem. Na třetí místo se vyhoupl Petr Švesták z Pšovky C, který podtrhnul výborný podzim svého týmu. První čtyřku uzavírá Pavel Jelínek z Tišic.

Jak se bude vyvíjet stíhací jízda za Horními Počaply a tuhé boje o druhou postupovou příčku, uvidíme v jarních kolech.

JAN KOŠATÝ