Poněkud chladnější, ale celkem příjemné počasí pro veslařské závody přivítalo hojnou mělnickou výpravu na Memoriálu Jiřího Vejlupka v Lysé. Největších úspěchů dosahovali veslaři KVM 1881 v kategorii žactva. V neohroženém vítězném tažení pokračují mladší žákyně. Párová čtyřka zvítězila v sestavě Bára Janíčková, Klára Oškerová, Anna Hradecká, Markéta Medalová. První místa na dvojskifech si ve svých jízdách vybojovaly Markéta s Klárou a Anička s Nikolou Krejsovou. Děvčata závodila i na skifech, a pokud nevyhrála, tak jen proto, že vyhrála jiná mělnická závodnice.

Do kvalitně obsazeného závodu nastoupila čtyřka žáků starších v sestavě Vašek Valsa, Martin Oškera, Filip Kulhánek, Adam Vajner a zkušený kormidelník Michal Kletečka. Michal dovedl vítězně do cíle i párovku žáků mladších, kde ve společenství s Nymburkem závodil Přemek Martinec a Honza Tislický. Oba společně získali ještě zlato na dvojskifu a každý druhé místo ve své jízdě na skifu.

V nedělním větrném odpoledni přibylo ještě druhé místo díky dvojskifu starších žáků Martinu Oškerovi a Vašku Valsovi. Všichni tito nejmladší závodníci získali podobné úspěchy i v předchozím víkendu, kdy sbírali zkušenosti v moravském Hodoníně proti soupeřům, se kterými se během roku vyjma mistrovství republiky jinak neutkají.

Úspěch si v Lysé zakusili i Jiří Kletečka a Radek Váňa, kteří na dvojskifu dorostenců získali druhé místo. Ačkoliv početná výprava dorostenců nesklidila tolik vavřínů v poli, patří jím velký dík a pochvala trenérů za organizaci a pomoc při nakládání a skládání lodí. Zcela jiné soupeře měl současný nejlepší mělnický dorostenec Jan Andrle. Účastnil se mezinárodní juniorské regaty v německém Hamburgu, odkud přicházeli jen dobré zprávy. V kategorii dorostenců zvítězil na dvojskifu a na párové čtyřce vyhrál svou jízdu v kategorii juniorů. Fotografie ze závodů a zprávy o životě mělnického veslařského klubu mohou příznivci shlédnout na www.kvm1881.cz.