Prestižní závod Austrian Open, který se konal o víkendu v rakouském Fischlhamu, se náramně vyvedl lyžařům WSN Neratovice. Padaly osobní rekordy a v konkurenci mnoha zemí Evropy se rozhodně neztratili.

Nejvíce zazářila Martina Gerencséry, která vybojovala třetí vítězství ve svém třetím startu po návratu z mateřské dovolené. Ještě větší cenu než umístění má však samotný výkon. Martina totiž atakovala svůj čtyři roky starý národní rekord a zaostala za ním o pouhých 10 bodů. Ziskem 7250 bodů se tak postarala o druhý nejlepší výsledek, který kdy zajela. Ještě radostněji vypadá pohled do aktuálního Evropského žebříčku, kde se drží na fantastickém osmém místě. Její forma tak úspěšně graduje směrem k domácímu Mistrovství Evropy, které se uskuteční premiérově v České republice na Mělicích u Přelouče a to již za pouhých pět týdnů.

Ačkoliv byla Martina mnohými odborníky odepisována, tak prokazuje pravý opak, protože je k neporažení pro závodnice o dekádu mladší a všem dokazuje, že stále neřekla poslední slovo. Svými výkony dělá čest nejen svému klubu, ale i lyžování v rámci české reprezentace. Nabízí se paralela s Kateřinou Neumanovou, která své nejlepší výsledky dokázala vybojovat až po mateřské dovolené.

Blýskla se i Petra Povolná, která si vytvořila nový osobní rekord ve slalomu v hodnotě 2,5/55/12. K tomu přidala parádních 6360 bodů ve figurální jízdě a 38,3 metrů ve skoku a opět prokázala, že je domácí jedničkou v kombinaci. Navíc potvrdila velmi stabilní výkonnost ve všech svých jízdách. Ve figurách je v Evropském žebříčku na jedenáctém místě a v kombinaci na místě třináctém.

Osobními rekordy se ovšem prezentoval i Viktor Meisner, který poprvé prolomil hranici 45 metrů  ve skoku (45,3 m) a výkonem 4/58/12 překonal i svůj slalomářský rekord. V trikové jízdě předvedl velmi slušných 6470 bodů a i on prokazuje zvyšující výkonnost směrem k evropskému šampionátu.

Úspěchy klubu WSN podtrhla Rebeka Starková. Ve skoku se postupně zlepšovala v každém ze tří soutěžních kol až na úžasných 33,7 metrů, což je i pro ní osobní maximum. Zároveň to byl přípravný závod před ME U21, které se koná v italském Recettu od 18. července. Závodu se zúčastní za WSN Neratovice také Anna Češpivová.

Aleš Polidor