Mělník / Na seznamu účastníků blížícího se mistrovství České republiky futsalové mládeže figuruje ve dvou kategoriích také jméno mělnického Olympiku.

Výběr U10 odpovídající kategorii starší přípravky byl nalosován do čtyřlenné skupiny, která se 31. května v Jihlavě utká o dvě postupová místa do play-off. Soupeři Mělníka bude SELP Mladá Boleslav, Pramen Havlíčkův Brod (ŽFA Žilina) a Tomson STŽ Brno.

Starší žáky Olympiku (U12) čeká vrchol futsalové sezony o den později v Havlíčkově Brodě. Systémem každý s každým se o mistrovský titul utkají s týmy Tomson DDM Tišnov, S.U.D. Světlá nad Sázavou, Chánov Chotěboř a Pramen Havlíčkův Brod.

Jak informoval manažer klubu Pavel Šuba, Olympik založil oddíly U12 a U10 před dvěma roky. „Tento rok se budeme věnovat i kategoriím U8 a U14, takže na příštím MČR obsadíme všechny kategorie,“ představil mládežnické oddíly pro Mistrovství ČR.

V mělnickém oddíle si na práci s mládeží zakládají. Dva roky po sobě klub pořádal Mělnickou futsalovou ligu, které se účastnily celky z Mělnicka, Roudnice i z Prahy. „Mimo to se účastníme futsalových a fotbalových halových turnajů ve středních Čechách a v Praze. Futsalovost na našich dětech je velmi znát. Už se těším až ročníky 95 až 97 dorostou do juniorského věku. Moc od nich očekáváme,“ podotkl Pavel Šuba.

V kádru obou týmů se objeví i potomci současných funkcionářů a hráčů Olympiku – Vokoun, Hnízdil, Valín a Šuba junior. „O ambicích nemohu mluvit, jelikož vůbec neznám kvalitu soupeřů, se kterými se utkáme. Takže cíl nemáme. Ale dětem jsem říkal, že jedeme vyhrát. To berte s nadsázkou, protože oni se musí těšit na vítězství,“ posuzuje manažer šance týmů.