Jan Malý ze Sokola Nová Paka proměnil svůj premiérový start na mezinárodním Mělnickém Maratonu Míru v prvenství. Čtyřiatřicetiletý borec v sobotu zvládl 42,2 kilometrů dlouhou trasu z Mělníka na Ráj a zpět za 2 hodiny 48 minut a 24 vteřin a stal se ve třináctileté historii závodu jeho osmým vítězem. Druhému Miloši Lambertovi z Milovic nadělil v cíli více než minutu. Pro třetí místo si doběhl Tomáš Ulma ze Satalic.

Z domácích maratonců skončil nejvýše Milan Jelšina z Cítova, jehož čas 3:25:52 stačil v konečném pořadí na 19. pozici. V lepší polovině z celkového počtu 57 startujících skončila ještě dvojice z pořádajícího Klubu přátel Běhu Kokořínským údolím. Petr Hrček proběhl cílem jako 25. a Zdeněk Chmel 28. K sobotnímu závodu se v Mělnickém deníku vrátíme také v zítřejším novinovém vydání.

Mezi startujícími na mělnickém maratonu nechyběl ani ultramaratonec Martin Hunčovský z Kelských Vinic (na fotografii). Když se postavil po 10. hodině s ostatními na start, měl už trasu závodu jednou v nohách. Poprvé totiž vyběhl už v šest ráno. V samotném závodě mu nešlo o výsledek, ale o dobrou přípravu na mistrovství světa ve „čtyřiadvacetihodinovce“. Že bezmála 85 uběhnutých kilometrů splnilo záměr, dokazuje Hunčovského úsměv v prostoru cíle, kam dorazil jako jedenapadesátý.