„Půjde o zajímavou novinku,“ nevidí předseda pořádajícího klubu a ředitel závodu Svatoslav Lugr výraznější problém v souběžném konání dvou akcí. V té sportovní bude hlavním vrcholem mezinárodní silniční závod konaný současně jako otevřený přebor Mělnicka v běhu na 42,2 kilometrů, a to na tradiční trati z Mělníka na Ráj a zpět.

Maratonský běh zasazený do malebné kokořínské krajiny je stále oblíbeným podnikem. Podle Svatoslava Lugra o tom svědčí počty absolvovaných maratonů již přihlášených vytrvalců. Například Jiří Březina jich má 559, Václav Krejsa 387 a Petr Hrček 330.

Vzhledem k již skončené revitalizaci náměstí si tentokrát opět budou moci zaběhat také školní a předškolní děti, ty v doprovodu rodičů v rámci projektu Začínáme běhat.

Start hlavního závodu je v 10.00, první běžci budou v cíli očekáváni okolo 13. hodiny. Vyhlášení vítězů proběhne na náměstí ve 14.30.

Jak se zúčastnit?

Přihlášku k závodu je možné podat na Klubu přátel Běhu Kokořínským údolím na adrese Nemocniční 2630, 276 01 Mělník, případně telefonicky na 733 603 310 nebo elektronickou poštou na bkumelnik@tiscali.cz. Přihlásit se lze i v den konání závodu při prezentaci od 8 do 9.30 hodin v prostorách mělnické radnice.