Výsledku chce dosáhnout na „vlastním“ závodě, který odstartuje ve čtvrtekv 10 hodin na sportovním oválu Střední integrované školy technické v Mělníce.

Hunčovský měl letos startovat ve čtyřiadvaceti­hodinovce na mistrovství světa ve Švýcarsku. Šampionát byl ale přesunut na příští rok do Polska a Martin, aby splnil limit, potřebuje závodit.

Výkon 184 kilometrů za 24 hodin, kterého dosáhl letos v lednu v Dánsku, je sice solidní, ale na nominaci by pravděpodobně nestačil.

Sparingpartnery Hunčovského bude patnáctka jeho studentů a učňů z třídy elektrikářů a zámečníků, kteří se budou štafetově střídat po čtyřech kolech, aby měli vždy jedenáct kilometrů volno.

Z osmi set okruhů, které se vejdou do dvou set kilometrů, by se osmnáctiletým mladíkům mohla zatočit hlava. S vytrvalostním výkonem bez možnosti spánku totiž dosud nemají žádné zkušenosti, a proto potřebují regenerovat.

Nad regulérností závodu budou dohlížet svazoví rozhodčí. Se zapisováním uběhnutých okruhů pomohou Hunčovského manželka a synové Ondřej s Tomášem, kteří po otci zdědili sportovní geny. Připraven samozřejmě bude i občerstvovací servis.