Mělník loni ovládl kategorii do devatenácti let. Letos však může uspět v mladší kategorii. „V juniorských týmech jsme vždy měli větší kvalitu v U19, kdy jsme získali několik druhých míst a vrcholem byl titul v minulé sezoně,“ připomněl manažer Pavel Šuba.

Nyní má k dispozici velmi kvalitní kádr do sedmnácti let. „Na Final four nepojedeme úplně kompletní. I přes to je v klucích odhodlání navázat na rok starý úspěch jejich starších kolegů,“ dodal mělnický lodivod.

Semifinálovou překážkou juniorky Olympiku bude pořadatelské Tango Hodonín. „Pro nás je svátkem a obrovským úspěchem už jen to, že jsme se do Final four probojovali, protože s tím jsme opravdu nepočítali,“ řekl manažer Tanga Hodonín Jiří Štěrba. Pro něj jsou hráči jeho klubu vítězové již nyní! „Hrajeme sice doma, ale ze zkušenosti, i letošní, vím, že to nic neznamená. O placku se porveme, ale když nebude, tak to přežijeme,“ dodal Štěrba.

Ve druhém dopoledním semifinálovém souboji vyzve vítěz východní skupiny Helas Brno soupeře z Chomutova. Finále mladší kategorie je naplánované na 13. hodinu. O dvě hodiny déle pak vypukne mistrovský turnaj futsalistů do devatenácti let. V prvním semifinále vyzve Helas Brno plzeňský Interobal. Jako druzí se o finále U19 porve Slavie Praha s nováčkem soutěže – brněnským Atraps-Hombres.

Všechny zápasy lze sledovat živě na YouTube kanálu pořádajícího klubu Tango Hodonín.