„Dnes jsme si před zápasem řekli, že budeme bránit zodpovědněji, ale když dostaneme deset gólů, tak to zodpovědné bránění doopravdy není a bohužel od toho se v poslední době odvíjí naše hra,“ poznamenal k utkání Jakub Sváta asistující v 15. minutě Jaromíru Ježkovi na jediné gólové střele hostů. Na levé straně ukazatele skóre už v té době svítila trojka.

Vůbec nejdéle (od 18. do 29. minuty) pak platil poločasový stav 4:1. V závěrečné čtvrtině hrací doby se gólostroj Severočechů rozjel na plné obrátky. „Hráli jsme velice dobře. Přesně podle toho, co nám řekl trenér Vrabec. Dodržovali jsme všechny jeho pokyny a odměnou nám bylo deset branek,“ liboval si autor dvou branek Filip Zounek.

Tvrdý náraz. Na rozdíl od říjnového utkání v Mělníku (9:2) tentokrát Olympik s týmem Žabinští Vlci Brno prohrál.
Po slibném začátku kolaps a další porážka. Leží na nás deka, zní z Olympiku

Hosté bez trenéra Němce (s reprezentací odcestoval na turnaj do Číny) a v sestavě doplněné při absencích Abrhama, Gabča či Šupa dvěma dorostenci tak museli polknout další hořkou pilulku.

Zrodil se ještě jednoznačnější výsledek než v prvním vzájemném utkání. I tehdy padla desítka, ovšem do sítě Liberce, který v prvním kole na soutoku alespoň čtyřikrát skóroval. Jenže zatímco od té doby posbíral dvacet bodů, Mělník jen polovinu. Od prosince se pak zcela zadrhl. Středeční porážka byla pátou z posledních šesti kol.

Tým balancující na hraně účasti ve čtvrtfinále má nyní deset dní do začátku náročné série zápasů s top týmy celé ligy. Po výjezdu do Chrudimi se proti Slavii, Plzni a Helasu Brno bude moci opřít alespoň o domácí prostředí, základní část pak zakončí v Chomutově. Podaří se Olympiku znovu nahodit spadlý řemen?

Sestava Olympiku: Tarr (Bouška) - Banga, Chalupa, Ježek, Lehner, Machytka, J. Sváta M. Sváta, Vokoun (Křížek).