Sobota byla na mělnickém Polabí ve znamení úvodních mistrovských zápasů nové tenisové sezony. Domácí A-tým dospělých posílený třemi hráči a s ambicemi bojovat o postup do I. třídy krajského přeboru hnalo proti Lokomotivě Beroun početné publikum.

Mužské posily Marek Fiala a Robert Paur shodně prohráli dvouhru a nezadařilo se ani Davidu Korbelářovi, který podlehl ve třech setech. Ženská ruská posila Ekatěrina Alexandrova naopak s přehledem vyhrála, stejně jako Aleš Januška a Eva Smotlachová. Nakonec po vítězných čtyřhrách párů Januška-Korbelář, Fiala-Paur a Alexandrova-Smotlachová zvítězil Mělník 6:3.

Na programu bylo také derby v podobě zápasu B a C-družstva dospělých ve III. třídě krajského přeboru. Rovněž béčko má velké ambice postoupit o třídu výš, ale srdcem hrající céčko nakonec uspělo v poměru 5:4. Důležitým hráčem vítězů byl Martin Dvořák starší, který uhrál rozhodující dva body.

Starší žáci Mělníka se představili v Benátkách nad Jizerou s okresním přeborníkem Davidem Kopeckým v sestavě a zvítězili po velkém boji 5:4. Důležité byly výhry Petra a Josefa Kowandových i Václava Nováka.

V neděli na domácích kurtech zápolili mladší žáci ve II. třídě krajského přeboru proti TK Kročehlavy. I přes velkou snahu malých mělnických nadějí skončil zápas porážkou 3:6. Vítězně zahráli dvouhry Václav Urbánek a Petr Janoušek.

Za dorost sice v utkání I. třídy v Říčanech Marek Kroutil a Jana Smotlachová získali dvouhry, to ovšem na vítězství nestačilo a mělnický tým přes některé vyrovnané zápasy podlehl 4:5.

Autor: Pavel Slimařík