V první části soutěže děvčata soupeřila s týmy z Děčína, Ervěnic a pražských Kobylis. Některé zápasy vyšly, v jiných se příliš nedařilo. Výsledkem byla třetí příčka.

Ze skupiny se následně odpojilo družstvo Děčína, které bojovalo o postup do extraligy, přibyly Plzeň, Chodov u Karlových Varů a střešovický Tatran a boje pokračovaly.

Ani v této jarní části si Mělničanky nevedly špatně a celkově skončily na čtvrtém místě. „Pro kadetky to nebyl vůbec lehký rok. Mohly změřit síly s rovnocennými nebo mnohdy lepšími soupeři, zahrály si tak skvělý volejbal, ale zároveň se jim bohužel nevyhýbaly zranění a nemoci, takže dát mnohdy dohromady bojeschopný kádr byla pořádná fuška,“ připomněla Jana Černá z volejbalového oddílu TJ EMĚ.

Umístění a především udržení se v lize v Mělníku považují za úspěch a mohou jen litovat, že hráčky kadetskou kategorii opouštějí a přecházejí mezi juniorky. I tam ale slaví mělnický volejbal velký úspěch.

Družstvo juniorek, složené převážně také z hráček kadetského kádru, když některé hrály v uplynulém roce za obě kategorie, získalo prvenství v krajském přeboru I. třídy a rovněž postoupilo do druhé nejvyšší soutěže své kategorie. „Doufejme, že až po roce budeme bilancovat, bude to hodnocení ve stejně optimistickém duchu jako letos,“ přeje si Jana Černá.

Kadetky nezahálí ani po skončení soutěže. V minulém týdnu se už potřetí zúčastnily skvěle obsazeného turnaje Zmrzliňák v Lupenici nedaleko Rychnova nad Kněžnou.

Počasí tentokrát turnaji vůbec nepřálo, ale i tak byl k vidění pohledný a obětavý volejbal s mezinárodní účastí. V konkurenci převážně ligových družstev se mělnická děvčata neztratila a přivezla skvělé čtvrté místo.

V sobotu 5. června je čeká další kvalitně obsazený turnaj – budou bojovat na domácí půdě v turnaji Štít města Mělník juniorek. „Zveme tímto všechny příznivce volejbalu na antuková hřiště na Polabí,“ zakončila Černá.