Nominace jsou uzavřeny, hlasy sečteny! Hledání nejúspěšnějšího sportovce roku 2010 na Mělnicku je u konce. A vyvrcholí v úterý večer!

Koncentrace držitelů vavřínů z republikových i evropských sportovních kolbišť, jaká na Mělnicku dosud nemá obdoby, bohatý doprovodný program a hlavně „pět minut slávy“ pro ty nejlepší z nejlepších. To všechno slibuje úterní galavečer ankety ve Společenském domě v Neratovicích.

Zkušený komentátor Eurosportu Ondřej Krátoška ho zahájí úderem osmnácté hodiny. Pak už se naplno rozjede korunovace vítězů jednotlivých kategorií.

Těch bylo na Mělnicku v premiéře rozšířené podoby tradiční ankety vypsáno osm a porota složená ze sportovních odborníků, zástupců sportovních klubů, tělovýchovných jednot, sponzorů, měst a médií neměla vůbec jednoduchou volbu.

V nominaci od sportovních klubů a jednot se totiž sešly více než čtyři desítky jednotlivců i kolektivů. A poskládat pořadí dalo zejména v hlavní kategorii jednotlivců zabrat.

Vyzkoušet si to ostatně mohli také čtenáři, kteří dokonce napříč kategoriemi hlasovali pro svého favorita – Sportovní hvězdu Mělnického deníku.

I její jméno bude odtajněno v úterý večer.

A komu se předem přisuzují největší šance? Jako už tradičně vyznavačům vodních sportů. Jejich sláva už řadu let přesahuje hranice Mělnicka a stejně pravidelně generuje jednoho vítěze ankety za druhým.

Letos nechybí reprezentanti veslování, jachtingu či vodního lyžování ani v jedné z kategorií. V té hlavní je žhavým kandidátem neratovický vodní lyžař Adam Sedlmajer. Nejlepší sportovec Mělnicka za rok 2009 si v loňské sezoně pověsil na krk stříbrnou medaili z mistrovství starého kontinentu.

Výrazného úspěchu v evropských vodách ovšem dosáhla také jeho oddílová kolegyně Petra Povolná, která vylovila dvě stříbrné a jednu bronzovou.

Bez šance na přední umístění ale nejsou ani ostatní nominovaní, nezřídka nejméně mistři republiky. Všichni mají v patách zdatné následovníky, jak o tom vypovídá nominace v kategorii talentů do 15 let a další bohatá sbírka trofejí a medailí.

A jaký výkon v loňském roce nejvíce zaujal předsedu Okresního tělovýchovného sdružení Mělník, které je spolu s agenturou ČOK, městem Neratovice a Mělnickým deníkem spolupořadatelem ankety?

„Největší dojem na mě udělal výkon třiaosmdesátileté stolní tenistky Elišky Krejčové, která ve své kategorii vybojovala třetí místo na mistrovství světa veteránů v Číně,“ připomněl Jiří Fabian jednu ze čtyř velkých postav sportovní historie ucházející se o zařazení do další z prestižních kategorií – síně slávy.

Těmi dalšími jsou účastníci olympijských her – mělnický veslař Josef Straka a neratovický jachtař Josef Šenkýř, a dále desetinásobný mistr republiky v taekwondu Martin Prokeš.

V pozadí tentokrát nezůstanou ani ti, kteří mají na úspěších jednotlivých sportovců či kolektivů svůj podíl, tedy funkcionáři a trenéři.

A na koho z pozvaných hostů přece jen ocenění nezbude, nemusí litovat. Zpívat budou David Deyl a Monika Agrebi.

Dárek pro čtenáře: stavte se v redakci Deníku pro poslední vstupenky zdarma! Galavečer začíná v 18 hodin!