Přestože domácí podle očekávání na body nedosáhli, jejich příznivci návštěvy zápasu určitě nelitovali. K vidění bylo celkem 16 gólů a nespočet pohledných akcí nejen v provedení brazilských kouzelníků v hostující sestavě.

V domácím klubu se před zápasem odehrálo menší zemětřesení. Mimo staronového trenéra Pavla Šuby se v duelu s úřadujícím mistrem dočkali návratu hned čtyři další hráči. Než se ale Matějček, Hyka a Runt zařazení do zahajovací čtyřky stačili na hřišti trochu rozkoukat, tak hosté vedli. Úvodní nájezdy Východočechů ještě stačil brankář Saibt zlikvidovat, na střelu Sluky byl ovšem krátký.

S jednobrankovým vedením se favorit nehodlal spokojit. S lehkostí si vytvářil jednu střeleckou pozici za druhou a než se k první střele na bránu dostali domácí, tak Saibta ještě dvakrát zachránily dobře postavené tyče.

Domácí se postupem času z náporu vymanili a navíc se jim povedlo vyrovnat. Matějček před hostující brankou zabojoval a Beránek trefil přesně. Gól domácí nakopl, ale k vlastní smůle už ani jednu ze slibných střeleckých pozic nevyužili.

Ve druhé polovině prvního dějství hosté vsadili na hru s brankářem v poli, a tah jim záhy vyšel. Na konci secvičené kombinace byl Max a jeden ze dvou Brazilců se znovu radoval hned o tři minuty později. Domácí trefili z poloviny hřiště jen tyč opuštěné branky a soupeř vzápětí odskočil na přestávkových 1:3.

Po zbytek poločasu se hrálo na domácí polovině, ale Mělničtí znovu inkasovali až po změně stran, kdy hosté rychle uteklina 1:5. Domácí nehodlali složit zbraně a góly začaly padat do obou branek. Nejdříve snížil důsledný Hyka, na druhé straně ukončil sérii úspěšných zákroků Saibta Tomáš Bouška.

Pak se znovu snažili tlačit před branku domácí, ale nevyvarovali se přitom faulů, takže už ve 31. minutě mohl Kopecký zahrávat první dlouhou penaltu a nezaváhal – 2:7. Mělnická odpověď na sebe po samostatné akci Spala nenechala dlouho čekat. Když Kopecký poslal druhou penaltu vedle, snížili Mělničtí po ťukesu Hyky s Runtem na 4:7.

Závěr ale zrežíroval druhý z Brazilců Cacau. Mezi tři jeho góly v rychlém sledu se vklínil posledním úspěchem Olympiku v utkání Spal. Za hosty si vzal závěrečné slovo Kopecký po přesné přihrávce nikoho jiného než Brazilce. Porážka s mistrem nemusí Mělnické zase až tolik mrzet, klíčové pro ně budou následující zápasy.

Olympik Mělník – ECA-PACK Chrudim 5:11 (1:3)

Branky: 34. a 39. Spal, 7. Matějček, 26. Hyka, 35. Runt – 21., 31. z PK a 40. Kopecký, 37., 38. a 39. Cacau, 10. a 13. Max, 2. Sluka, 23. Popelka, 28. Bouška. Rozhodčí: Brejník, Hanzlík. ŽK: Runt, Matějček. Diváci: 130. Olympik: Saibt – Čermák, Runt, Hyka, Matějček – Spal, Pokorný, Bouška, Beránek (25. Fiala).