„Velká gratulace Honzovi a také poděkování trenéru Pojkarovi, který nám předává obrovské zkušenosti na tréninku i samotném mistrovství," uvedl k dalšímu úspěchu trenér Kryštof Marounek. „První místo si Honza vybojoval sám, ale velkou podporu měl v přípravě od všech členů našeho oddílu v čele s trenérem Oldou Jourou. Velkým přínosem je spolupráce s oddílem Rudy Kraje pro oba mělnické oddíly. A poděkování také rodičům Honzy," dodal.

Rodiče si nedělní finále mistrovství, které od pátku hostil Most, nenechali ujít, i když maminka novopečeného šampiona halu raději opustila, aby závěrečné drama ustála. Takové to byly nervy. Aby k nim mohlo dojít, musel Jan Gazdík v semifinále přejít přes méně zkušeného poděbradského Prokeše. Podle trenérů nepříliš pohledný zápas, ve kterém byl soupeř ve třetím kole veřejně napomínán za nečistý způsob boje, přinesl výhru 3:0 na body a postup do finále.

V něm čekal karvinský Volák, favorit váhy, který měl na kontě o více než tři desítky zápasů více než mělnický boxer. „Honza se už do tohoto zápasu uklidnil a přesně plnil stanovenou taktiku a pokyny," pochvaloval si Kryštof Marounek. Pro soupeře podle něj vyznělo jen úvodní kolo, od druhého už vše zapadalo Mělnickým do plánů. „Třetí kolo už bylo jednoznačnou záležitostí. Celkově jasná výhra, ale pro rozhodčí jen těsná (2:1)," dodal Kryštof Marounek.

Pro druhé mělnické želízko – Petra Kaisera – skončila jeho „zkušená" na republice v pátečních vyřazovacích bojích na Hametovi z Chlumce. Toho doprovází pověst bombarďáka, který zápasy končí před limitem. To ale nebyl tento případ. Petr Kaiser zápas doboxoval, byť byl ve třetím kole počítán, a prohrál až na body. „Soupeře se nezalekl a od úvodního gongu byl zápas vyrovnaný. Velká pochvala za předvedený výkon. Petr si dokázal, že když chce, probudí v sobě bojovníka," komentoval Kryštof Marounek porážku 1:2.

Víkendové výkony na mistrovství byly tou nejlepší pozvánkou na zápasy ligy mládeže a první ligy mužů, které spolu oba mělnické oddíly uspořádají 28. března v Tyršově domě.

close Jan Gazdík z SK Box Mělník se stal mistrem ČR v kategorii kadetů do 66 kg. zoom_in