A nejsou to žádní ochotníci. Město loupežníka Rumcajse totiž hostí český šampionát boxerů. SK Box Mělník vyslal do boje o medaile jednoho borce. I když vyslal není úplně přesný výraz, svou účast si totiž musel vybojovat. Každá z deseti váhových kategorií má osm borců, kteří se na závěrečný turnaj kvalifikovali na základě aktuálního žebříčku.

Dvojice se losují bez ohledu na pořadí. Jsou ale dvě výjimky. Za prvé: pokud se ve váze potkají mistři republiky z posledních tří let, budou oba nasazeni, aby na sebe nenarazili hned v prvním kole. Za druhé: nasazuje se i v případě, že jsou ve váze dva borci jednoho klubu.

V kategorii do 69 kilogramů se pokusí navázat na své úspěchy z minulosti pětinásobný účastník republikového mistrovství z předešlých let Lukáš Plzák. Jeho trenér Kryštof Marounek ovšem nepochybuje o tom, že obhajoba loňského bronzu (ten získal i při své premiérové účasti v roce 2009) nebude vůbec snadná.

„Nejvíce pochopitelně bude záležet na losu. Naše ambice? Nedokážu v tuto chvíli říct. Připravení jsme hodně dobře, ale jeho kategorie je tak vyrovnaná, že se mistrem republiky klidně může stát šest z osmi účastníků," hlásil v pátek z dějiště šampionátu Kryštof Marounek těsně předtím, než los přidělil Plzákovi „přijatelného" Koláře ze Svitav. Při zápase, který je na programu v pozdně odpoledních hodinách, bude mít mělnický boxer oporu také ve Václavu Pojkarovi, někdejším trenérovi dosud nejúspěšnějšího mělnického boxera Rudolfa Kraje.