Loni pátý na mistrovství Evropy kadetů má zkušenosti z více než stovky odboxovaných zápasů. Soupeř sice získával převahu, ale podle mělnických trenérů Kryštofa Marounka a Petra Kaisera ani on sám zřejmě nečekal, že ve Škopovi najde tak těžkého protivníka. Celá hala pak ocenila jeho tvrdost a bojovnost.

Tu v pátečním prvním utkání pocítil na vlastní kůži i Zdeněk Řezanka z Dukly Olomouc, třetí z loňského mistrovství. Po prvním vyrovnaném kole Škop přidal na síle, soupeř byl během druhého kola dvakrát počítán a zápas byl ukončen před limitem RSC.

V semifinále nastoupil proti Rudolfu Mirgovi. Borec SKP Sever Ústí nad Labem byl třetí na mistrovství Evropy školní mládeže. Od začátku zápasu ale čelil jasné dominanci Škopa, ten nenechal soupeře vydechnout a nedal mu téměř žádný prostor pro údery. Ve druhém kole se soupeř po tvrdém zadním direktu ocitl na zemi a byl počítán. Třetí kolo mělo podobný průběh jako předchozí a jen závěrečný gong vysvobodil soupeře od ukončení zápasu před limitem.

„Za druhé místo na patří Pepovi patří velký dík. Pokračujeme v další přípravě na květnový mezinárodní turnaj,“ dodal Kryštof Marounek.