„Začínáme v 11 hodin, ale spíše o něco později, protože prezentace bude zřejmě hodně dlouhá," očekává hojnou účast trenér SK Box Kryštof Marounek. Boxovat o body do tabulek se na soutoku bude po dvou letech. I když tentokrát nepůjde o mistrovství republiky jako naposledy, tak i uspořádání ligového klání je organizačně i finančně podobně náročné. „Chtěl bych poděkovat městu, které nás podpořilo," dodal Marounek.

Na co se tedy příznivci boxu mohou v Tyršově domě těšit?

Stejně jako před třemi lety, kdy se v Mělníku podobný podnik uskutečnil naposledy, přijedou změřit síly přední boxeři ze středočeské oblasti. „Očekávám, že přijede hodně kluků z Prahy, možná i z Mostu a Ústí. Konkrétní jména ale ještě nevím," uvedl Kryštof Marounek.

Téměř jasno má naopak v tom, které ze svých nadějí pošle do ringu. V juniorech se představí několikanásobný medailista z mistrovství republiky Jaroslav Hančl. Nejen zápas mezi kadety čeká mistra republiky Jana Gazdíka, který hned v úvodu obdrží od mělnického starosty právě v souvislosti s nedávným úspěchem pamětní listinu.

V přípravce do vůbec prvního zápasu nastoupí Jan Retych. Ve vložené exhibici by pak pořadatelé rádi dopřáli první zápas před diváky některým z nejmladších členů oddílu. „Jde o kluky ve věku deset jedenáct let, kteří ještě nemají ani registračky. Byl by to spíš takový řízený sparing," plánoval Marounek. Otazník podle něj visí pouze nad startem dalšího kadeta Petra Kaisera. „Týden byl nastydlý a netrénoval, rozhodneme se asi až ve čtvrtek." 

Zcela jistě se tentokrát mělnickému publiku nepředvede Lukáš Plzák a stoprocentně zdravotně v pořádku není ani Samuel Volter.

Svá želízka pak vyšle do boje také SK Boxing Rudolfa Kraje. Pozornost určitě upoutá start jeho syna Rudy. Ale nejen jeho. „Pokud nikdo neomarodí, tak mám napsaných celkem šest kluků," potvrdil olympijský medailista a bývalý profesionál s tím, že do zápasu by dále měli nastoupit Tomáš Doleček, Josef Krupička, Daniel Leger, Petr Nápravník a junior Matěj Mikeš. Ten s dvěma porážkami v jedenácti zápasech platí za nejostřílenějšího borce Krajovy „stáje". „Vrací se po nemoci a bude záležet, jak rychle se dostane do formy. Chci, aby stihl ještě letošní mistrovství republiky juniorů," uvedl na jeho adresu Rudolf Kraj.

Kraj: na sobotu se těším, všechny srdečně zvu
On a stejně tak Kryštof Marounek tentokrát nebudou pouze v rolích koučů, ale i hlavních pořadatelů. Náročné přípravy na akci vyvrcholí už v pátek stavbou ringu. 
„Máme rozdělené kompetence a určitě si navzájem vyhovíme. Oba naše oddíly spolupracují i v tréninku a kluci díky tomu rostou," neviděl v tom problém Kryštof Marounek. Rudolf Kraj mluvil ve stejném duchu: „I když práce bude nad hlavu, tak se na sobotu moc těším a všechny srdečně zvu."

Známý komentátor boxu Marek Šimák se spolu s komentátorem České televize Jiřím Rejmanem přihlásí od mikrofonu v 11 hodin. O dvě hodiny dříve začne vážení borců, po kterém bude následovat losování a dolaďování obsazení jednotlivých zápasů tak, aby šlo pokud možno o co nejvyrovnanější souboje.