Důvod ke spokojenosti mělo především družstvo dorostu, které po dvou marných předešlých pokusech konečně postoupilo z krajského přeboru do středočeské ligy s názvem Synot tip tour.

Tým hrající ve složení Jana Smotlachová, Viktorie Berková, Petr Kowanda, David Kopecký, Adam Kalivoda a Václav Novák vyhrál přebor bez jediné prohry. Rozhodující vítězství pak ukořistil v posledním kole na kurtech v Mladé Boleslavi, kde došlo na přímý souboj dvou neporažených favoritů.

„Naši hráči v tomto utkání zvítězili 5:4 a slavili postup. V týmu si každý odvedl své, přesto bych rád vyzdvihl výkony Jany Smotlachové, Davida Kopeckého a Adama Kalivody v průběhu celé soutěže,“ vrátil se Jan Šátral, hlavní trenér mládeže mělnického oddílu, k největší radosti.

Družstvo starších žáků po předešlém sestupu do druhé třídy krajského přeboru v sezoně 2011 tuto soutěž vyhrálo a po roční pauze postoupilo zpět do I. třídy. „Tam bychom rádi hráli důstojnější roli někde uprostřed tabulky,“ přeje si Jan Šátral.

Sestup se Mělnickým nevyhnul ani v sezoně 2011, došlo na něj v případě družstva mladších žáků, kteří i přes zlepšení herní úrovně některých hráčů uhráli ve skupině krajského přeboru I. třídy dvě vítězství a následně prohráli v baráži s Kolínem.

Radost pak mladí hráči dělali svým trenérům v soutěžích jednotlivců, ve kterých se často dostávali do závěrečných turnajových kol, a sbírali tak body do celostátního žebříčku.

„Nejlepších výsledků dosahovali Adam Januška, Jana Smotlachová, David Kopecký a Viktorie Beková,“ vyjmenoval Jan Šátral s tím, že dějištěm turnajů mládeže byl nezřídka i tenisový areál na Polabí. „Na našich dvorcích jsme za finanční podpory hejtmana středočeského kraje Davida Ratha, za kterou bychom rádi poděkovali, uspořádali jedenáct turnajů mládeže. Mladí hráči si od nás odváželi nejen body do žebříčku, ale také hodnotné ceny,“ upřesnil Šátral.

Na podzim pak mělnické tenisové naděje absolvovaly tradiční kondiční soustředění, tentokrát zavítaly do Mladých Buků u Jánských Lázní, a k velké radosti trenérů se závodními hráči jely i děti z tenisové školy.

Nyní už mělnický oddíl pozvolna vstupuje do sezony 2012. V té by se do areálu na Polabí, který od podzimu zdobí i nafukovací hala, mohlo chodit dokonce na ligovou soutěž dospělých.

„Nabídli nám druhou ligu na letošní jaro, budeme ji hrát,“ prozradil Jan Šátral poslední novinku z klubu, která bude pro mladé hráče bezesporu velkou výzvou a motivací.