Po úvodním dvou a půl kilometrovém běhu na ně čekalo 22 kilometrů v sedle kola a dalších pět kilometrů „po svých". V cíli se jako první objevil Tomáš Jiránek z Alpine Teamu (čas 1:17:07), kterého na stupně vítězů doprovodil vítěz předešlých tří ročníků Jaroslav Brynda z Neratovic (1:17:33) a Jan Němec z Kolína (1:22:58). Dáša Svěráková letos vylepšila o dvanáct minut traťový rekord žen a zvítězila v čase 1:27.

„Celý rok jsem nezávodil kvůli zdravotním komplikacím a chtěl jsem si to na duatlonu vynahradit. Na kole jsem za to vzal a v závěrečném běhu už jsme si pozici kontrolovali s Jardou Bryndou," řekl vítězný Jiránek.

„Letos jsme připravili náročnější i zábavnější trasu cyklistiky, aby si přišli na své milovníci terénu. Pro nejmenší jsme přichystali dětské duatlony. Snažíme se tím přispět k rozvoji kondice dětí. Navíc těm mladším společné zápolení vedle dospělých pomůže nacházet správné vzory," svěřil se ředitel závodu Robert Klust.

Duatlon je formou triatlonu, ve kterém se úvodní plavecká část nahrazuje během. Duatlony se konají obvykle v době, kdy je otevřená voda pro závodníky v našich zeměpisných šířkách už příliš chladná.