Na druhý ročník závodu se přijelo popasovat s celkem 7,5 kilometru dlouhým během, který rozdělilo 24 kilometrů v sedle horského kola, téměř šedesát atletů ve věkovém rozmezí od 14 do 56 let.

„Závodilo se mi skvěle. Na první místo jsem se dostal až v cyklistické části a potom si už pozici jen kontroloval," prohlásil Brynda.

Za zkušeným neratovickým triatlonistou skončil druhý Martin Rexa s odstupem necelé minuty. Třetí Vlastimil Flegl z Vrchlabí ztratil na vítěze tři a půl minuty.

„Příjemně nás překvapilo, že na druhý ročník přijel téměř dvojnásobný počet závodníků oproti loňsku," svěřil se ředitel závodu Robert Klust.

Mezi ženami zvítězila Irena Vodseďálková z Glassmanu Teplice, závod dokončila v čase 1:38:04. Druhou a třetí příčku obsadily sestry Karolína a Klára Příhodovy.

Terénní duatlon je vytrvalostním sportem, který kombinuje přespolní běh a jízdu na horském kole. Duatlony jsou typické pro podzimní období, kdy je otevřená voda příliš studená pro klasický terénní triatlon.

V duatlonu proto plavání nahradí běh, následuje jízda na horském kole a závěrečný běh (poloviční vzdálenost úvodního).

Pořadí – muži: 1. Jaroslav Brynda (Labe Tri Klub) 1:16:11, 2. Martin Rexa (Kerda Team) 1:16:57, 3. Vlastimil Flegl (Vrchlabí) 1:19:44.
Ženy: 1. Irena Vodseďálková (Glassman Teplice) 1:38:04, 2. Karolína Příhodová 1:40:35, 3. Klára Příhodová 1:41:30.