V pátek pozdě v noci se vrátil z turnaje v Polsku, v sobotu už Šátral, česká dvacítka, nastupoval k úvodnímu duelu v jedné ze dvou čtyřčlenných skupin mužské části turnaje.

I přes únavu nakonec finalista letošního MČR zvládl vítězně na mělnické antuce všechny zápasy včetně pondělního finále proti na turnaji suverénnímu 29. hráči českého žebříčku Dominiku Süčovi z TC VŠ Praha. Ten v předešlých čtyřech zápasech ztratil pouhých pět her, se stejně starým Šátralem ale prohrál ve dvou setech 6:4 a 6:0.

Ženský turnaj, ve kterém domácí tenis neměl zastoupení, vyhrála Ekatěrina Alexandrova z pražského Olympu, která ve finále zdolala stejně jako ve skupině plzeňskou juniorku Nikolu Schweinerovou, tentokrát 7:6 a 6:3.

Turnaj, jehož start byl o den posunutý kvůli páteční nepřízni počasí, se jinak podle zasvěcených po všech stránkách velmi povedl. Na kurty zavítala i slušná divácká návštěva a nechyběl například ani mělnický starosta Ctirad Mikeš, který se zúčastnil slavnostního vyhlášení.

Nový, tentokrát už devátý ročník seriálu celostátních turnajů Optim Tour odstartuje podle jednoho z jeho zakladatelů Pavla Zlatohlávka v lednu příštího roku.