Sportovní manažer TO SK Jan Šátral netajil po závěrečné výhře nad Dobřichovicemi 9:0 spokojenost s výkony svého týmu ve druhé části druhé ligy. „Vstoupili jsme do druholigové soutěže třemi porážkami v řadě a mnozí lidé nás viděli jako jasného sestupujícího," ohlédl se Šátral a navázal: „Proti Aritmě, v Modřanech a proti Táboru jsme nehráli kompletní. Od čtvrtého kola jsme nastartovali vítěznou sérii a zvítězili postupně na dvorcích Oázy Praha a vedoucího týmu soutěže VŠ Praha 5:4, doma s Českými Budějovicemi 7:2 a hladce jsme na závěr zdolali Dobřichovice,"

V prvních zápasech Mělničtí neměli k dispozici Šátralova synovce Petra, který se vrátil z USA, kde během rozehrané soutěže studuje a hraje tenis. Ve dvou zápasech chyběla ženská jednička, patnáctiletá ruská naděje Anastasija Komardina, hostující na Polabí z pražské Sparty.

„Náš tým se stmelil a bojovnými výkony začal soupeře přehrávat. Šanci ve druhé lize dostali i naši odchovanci z dorostu David Kopecký a Jana Smotlachová. Úspěšně bodovaly ženy Komardina a Pavlína Pokorná, která navíc vyhrála České akademické hry v Brně. Muži hráli nejčastěji v pořadí Petr Dolejší, Petr Šátral, Jan Hradský a Jakub Lenc," připomněl Jan Šátral, který si váží zejména vítězství na dvorcích pražských vysokoškoláků, kde hosté získali vítězný bod v dlouhém zápase 12:10 v super tie breaku. „Závodní tenis u nás plně podporuje výbor tenisového klubu v čele s Petrem Sádlem, což nebývá ve všech klubech běžné," zdůraznil Šátral.

Druholigový tým tenistů Mělníka má dobrou zálohu v B-družstvu, které skončilo třetí ve středočeské I. třídě. Středočeskou ligu hraje úspěšně tým dorostu, mladší žáci postoupili z KP I. třídy do středočeské ligy. Mělnický klub pořádá ročně dvanáct turnajů všech věkových kategorií od elévů přes žáky a dorost po dospělé – celostátní turnaje i středočeské přebory.

Jan Šátral, který vychoval syna Jana, předního extraligového hráče I. ČLTK Praha, pečuje v Mělníku o závodní tenis, shání sponzorské peníze a vede dětskou klubovou tenisovou školu. „Do naší školičky nyní chodí zhruba šedesát dětí. O práci se se mnou dělí čtyři kvalifikovaní trenéři."

Radost mají v Mělníku také ze stále se zlepšujícího zázemí. „Letos jsme dokončili oplocení dvorců. Poprvé jsme v uplynulé zimě hráli a trénovali v nové tříkurtové hale s umělým povrchem, na jakém Kvitová a její spoluhráčky vyhrály finále Fed cupu. Před 40 lety se hrál tenis v Mělníku na třech antukových kurtech, nyní jich máme sedm, navíc jeden s umělou trávou a tři v hale. V polovině 90. let proběhla přestavba klubovny, dnes máme kvalitní tenisové zázemí. Pomohla nám mělnická radnice, Středočeský tenisový svaz, naši sponzoři," pochlubil se Šátral. Mělnický tenis na oplátku dobře reprezentuje město i region, ve středních Čechách už patří k předním klubům.

JAROSLAV PŘIBYL