Návrat na mostecké závodiště bude pro dvaatřicetiletého rodáka od soutoku Labe s Vltavou kvůli relativní blízkosti od domova jako vždy speciální.

A také nesmírně důležitý. Začátkem srpna přetavil v jednom ze závodů na německém Nürburgringu v prvenství nejrychlejší čas z kvalifikace.

A přestože nejvyšší příčku bral při devátém startu v sezoně vůbec poprvé, upevnil si před předposledním víkendem prestižního šampionátu pozici vedoucího muže průběžného bodování.

Na druhého Niklase Mackschina má jediné české želízko v seriálu aktuálně k dobru 33 bodů, což je o něco málo víc, než je přidělováno za prvenství v jednotlivých závodech. „Měl jsem do této chvíle trochu zvláštní pocit z toho, že jsem jako vedoucí muž klasifikace neměl na kontě žádné vítězství. O to více mě těší, že se to dnes změnilo,“ řekl v cíli spokojený Pekař.

V loňské sezoně slavil pokračovatel úspěšného závodnického rodu úspěch v podobě konečného stříbra v obnoveném Octavia cupu. Ten se ale letos zatím ještě nerozjel a dost možná, že se tak vůbec nestane. Pekař se tak se svým týmem Carpek service může plně koncentrovat na Clio cup, který měl loni jen jako doplňující v němž poprvé závodil už v roce 2012.

„Do zbytku sezony si věřím, čekají nás mé oblíbené tratě, kde mám zmapováno, v jakých místech se dá získat nebo dobře zaútočit. Mohlo by to být dobré,“ nechal se Tomáš Pekař slyšet už před závody v Německu, kde následně potvrdil, že rozhodně nemluvil jen tak do větru.

Teď je na řadě Most…