V kvalifikačních kolech Zloský nejprve dosáhl potřebných časů, na úrovni svých osobních rekordů. Už jen to byl důkaz toho, že nadějný plavec se právem řadí mezi nejlepší ve své kategorii v Česku. Byť na soutěži stupně vítězů neobsadil, sklidil uznání ze všech stran. V průběhu závodů navíc prokázal největší výkonnostní skok ze všech zúčastněných plavců.

VÝBORNÁ FORMA

Úvodním závodem byla Zloského oblíbená stovka znakem. Skončil v ní čtvrtý a zopakoval svůj výsledek z minulého roku. V druhém závodě, kterým byl padesátimetrový sprint, Adam osobní výkon zlepšil o téměř šest desetin sekundy. Už jen to dokazovalo, v jaké pohodě plavec z Mělnicka na pohár dorazil.

Hned následující disciplína byla z hlediska výkonu zcela jedinečná. Systémem start – cíl zvítězil Zloský v rozplavbě propastným rozdílem plných patnácti sekund, což znamenalo zhruba dvacetimetrový náskok před zbytkem závodníků.

Na této trati následně dost mrzelo, že se z oblastní kvalifikace nadějný plavec nedostal do nejrychlejší rozplavby a nemohl tak svést přímý souboj o medaili. Ve srovnání na dálku skončil pátý, cenný kov měl takříkajíc na dosah. Zvlášť, když závěrečnou stovku, kdy bojoval jen sám se sebou a s časem, absolvoval stejně rychle jako medailisté.

„Vzhledem k výkonnostnímu posunu v ranních závodech jsme zvolili jednoznačnou taktiku do dalších disciplín – plavat hned od začátku v čele a neustále svůj náskok zvyšovat," popsal spolupráci se Zloským jeho trenér Petr Lukášek.

Odpolední program zahájila královská disciplína, sto metrů kraulem. Parádním časem překvapil Adam snad všechny účastníky. Jeho kvalitní výkon ostatní plavce zaskočil natolik, že ho dokázali překonat pouze tři z celé dvacítky. Zloský tedy skončil znovu na pěkném čtvrtém místě.

Předposlední závod se borci ze soutoku opět vydařil, na dvoustovce znakem skončil pátý. Navíc vylepšil své maximum o šest sekund.

Závěrečnou disciplínou poháru byla dvoustovka kraulem. Po dohmatu časomíra konstatovala další zlepšení, v tomto případě o necelých pět vteřin, což znamenalo zisk sedmého místa.

Po ukončení mistrovského klání si trenér Lukášek posteskl, že by Adamovi za předvedené výkony medaile bezpochyby slušela: „Ve dvou případech chyběl opravdu jen maličký kousek. Odjíždíme z Plzně ale navýsost spokojení a s odhodláním udělat v následujícím přípravném období maximum pro to, abychom příště udělali ještě výraznější úspěchy."