Účastníci se v průběhu šesti hodin budou snažit zvládnout co nejvíce shybů, minulý rok se jich podařilo na stejné akci udělat za pět a půl hodiny třináct tisíc tři sta dvacet osm. Tehdy se o ně postaralo přesně dvaapadesát odvážlivců a šlo o druhý nejlepší výsledek v České republice. Nejstarším soutěžícím posledního ročníku byl šedesátiletý Jaroslav Smutný, tím nejmladším teprve čtyřletá Viola Chybíková.

Akci pořádá Světová federace pro Street Workout a Kalistheniku (WSWCF), kromě samotné propagace tohoto sportu má celá záležitost i charitativní rozměr. Letos skupina nadšenců z Mělnicka pozvala na akci své kolegy z Rakovníka, kteří by měli pomoci poslední výkon ještě navýšit. Závodníci by se chtěli pokusit atakovat hranici patnácti tisíc shybů.„Soutěžit nemusí jen profesionálové, své dovednosti může předvést každý, i osoba mladší osmnácti let. Úplným laikům samozřejmě pomůžeme a poradíme se správnou a ideální technikou,“ lákají na akci organizátoři na svých webových stránkách.Domluvený finanční šek po akci poputuje Rodinnému centru Kašpárek.

„Chtěli bychom v onen den oslovit i další sponzory, kteří by rádi věnovali peníze na dobrou věc. Trio s největším počtem shybů bude samozřejmě odměněno různými cenami od všech našich partnerů,“ říká Tomáš Vágner, předseda oddílu.

Základní myšlenkou celosvětového dne shybů je spojit lidi ze všech kontinentů, bez ohledu na pohlaví, národnost, rasu či náboženství. Letos je datum stanoveno právě na 9. září.