Račice - V pátek nastoupily oddíly z celé republiky k Mistrovství ČR ve sprintu. Na půlkilometrové distanci spolu soutěžily v této netradiční disciplíně o zisk cenných kovů i posledních bodů pro své oddíly do bodování českého poháru.

Aby byla akce co neúspěšnější, požádal trenér KVM 1881 Tomáš Kletečka o účast i širokou základnu veteránů, takže mělnický klub početností výpravy opět vynikal.

Nejlépe se dařilo mělnické stálici Denise Čvančarové. Zlato získala na skifu i na párové čtyřce ve společenství s ČVK Praha a Pardubicemi.

Stříbrné medaile získali na dvojskifu Vašek Valsa a Martin Oškera za dorostence, Jan Andrle ve společenství s Berounem za juniory a Kristýna Malá ve společenství na osmě za juniorky.

Bronzovou medaili vybojovala čtyřka párová dorostenců v sestavě Michal Truksa, Jiří Kletečka, Martin Oškera a Vašek Valsa.

Sobota a neděle patřila Mistrovství ČR. Posádky v jednotlivých závodech svým umístěním bodují pro svůj klub a na konci finálových závodů je známo pořadí nejúspěšnějších klubů. Zároveň se body přičtou do celkového bodování celoročního poháru.

V nedělních finálových závodech už narazily mělnické posádky na skutečně tvrdou konkurenci. Nejlépe se dařilo opět Denise Čvančarové, která vyhrála na skifu a také na párové čtyřce s Kristýnou Malou a děvčaty z ČVK Praha.

Cenná třetí místa získali na párové čtyřce Zuzka Valsová a Anička Hradecká ve společenství s Bleskem a Přerovem, Petr Vondrouš na skifu žáků starších a párová čtyřka dorostenců Jirka Kletečka, Vašek Valsa, Radek Váňa a Michal Truksa.

Velké poděkování klubu patří mělnickým veteránkám a veteránům, kterým se přičiněním šťastného losu podařilo v konkurenci mladých vyšvihaných veslařů proniknout na osmě až do finále, kde obsadili šesté místo.

Všichni závodníci tak přispěli svému klubu ziskem bodů, který nakonec zajistil KVM 1881 v celore­publikové tabulce desáté místo.

Posledním podnikem na vodě v letošním roce budou pro mělnické veslaře Mělnické Poháry. Domácí závody na Labi pod mělnickým kopcem se konají tuto sobotu a pořadatelé zvou všechny diváky.

Jan Krejza