Dali mládí zelenou!
„Z A týmu odešli všichni třicátníci kromě mě do béčka, tedy o soutěž níž. Kádr jsme naopak doplnili o dvacítky a dorostence. Tím se posílila rezerva. Naopak s prvním týmem platíme daň z nezkušenosti,“ vysvětlil hrající trenér A týmu Tomáš Kvasný a v souvislosti s áčkem si posteskl: „Někteří v uvozovkách zkušenější hráči ve věku dvaadvacet až čtyřiadvaceti let se potýkají se zraněním. V kompletní sestavě jsme letos odehráli jen jedno utkání, bohužel kadeti a junioři to nezachrání.“

Hubený rok mládeže
Tomáš Kvasný, který v oddíle zastává rovněž místo hlavního trenéra mládeže, přiznal, že po úspěšných letech se v práci s budoucími adepty basketbalu přiblížil hubený rok. „I tomu se již intenzivně věnuji a začínám s novou generací. V září proběhl první nábor do minižáků ročníku narození 1997 až 2001. Získali jsme šestnáct nových členů. Nábor budeme opakovat na jaře a opět v září, kdy i ty nejmenší přihlásíme do soutěží středočeského kraje,“ plánuje činovník.

Vedle stabilizace minižáků je cílem pro příští rok vítězství v krajském přeboru II. třídy s béčkem a pokus o záchranu áčka krajském přeboru I. třídy, kde to zatím vypadá na sestup jediného týmu.

Nový sponzor = nový název
Jedna z hlavních letošních změn v klubu se odehrála v zákulisí. „Vstupem nového sponzora jsme byli nuceni se přejmenovat na BK EBC Mělník při TJ EMĚ Mělník,“ upřesnil Tomáš Kvasný s tím, že ke stabilizaci financí v oddílu přispívá firma bývalého hráče a dnes čestného člena Karla Jelínka darem ve výši třetiny ročního rozpočtu.

Tradice drží
Vánoční besídku už mají v TJ za sebou a byla spojená s oslavou padesátin Ivana Fadrhonce, místopředsedy oddílu a dlouhodobého vedoucího družstva mužů B. V průběhu vánočních svátků pak členové odloží basketbal a zúčastní se každoročního florbalového turnaje v rámci oddílu, či futsalového klání mezi jednotlivými oddíly celé TJ.