Utkání přeložila na pozdější termín účast Matěje Burdy, Járy Pazourka a Ondry Formánka v Evropské lize v Maďarsku. V Písku hned nástup do utkání ukázal, že to pro tým nebude jednoduché. Matěj, který celý týden proležel s teplotou, se nemohl střelecky prosadit. Prapor za něj musel pozdvihnout nejmladší z družstva Matouš Jurman. První čtvrtina díky tomu skončila nejpřijatelněji (22:14).

Druhé období hry ukázalo podle trenéra Tomáše Kvasného největší slabinu týmu: „Hru podkošových hráčů, hlavně jejich obranu. Pivot soupeře Houser nám nasázel jednoduchou hrou v tomto období dvacet bodů a skóre vzrostlo na hrozivých 46:26."

Po poločasové poradě v šatně si hosté chtěli bojovností a zdvojování podkošových hráčů soupeře vrátit zpět do zápasu, odpočinutý Matěj měl navýšit konto soupeře a pokusit se o zvrat. To se ale nedařilo. „Matěj hrál dobře a kluci mu pomohli díky clonění vytvořit volné střelecké příležitosti, ale bohužel úspěšnost nebyla optimální. Po týdnu v posteli se střelecky trápil. Zbytek družstva se pak pokusil uhrát přijatelný výsledek pod košem, jenže proti o půl hlavy vyššímu Houserovi to nebylo jednoduché. Dominoval nejen v obraně a na doskoku, ale i rychlým přechodem do útoku. S tak vysokým a šikovným hráčem se naše družstvo ještě nepotkalo. Výsledkem byla odevzdanost našich hráčů a nejhorší výkon za poslední dva roky. Hráči soupeře nás dokonale rozebrali," dodal Tomáš Kvasný k porážce 53:97. Bodově ji mírnili Burda (15), Jurman (11), Vlasák (8), Formánek, J. Jiránek, Pazourek (4), Fary, Krásný, Pažout (2) a Kyzivát 1.

I díky finanční podpoře družstva Středočeským krajem si hráči mohli odpočinout a přenocovat na Monínci, kde pro ně vedení klubu na dopoledne zajistilo vířivku a bazén. Pak už přesunuli do Českých Budějovic s úkolem zapomenout na nepovedený zápas a pokusit se zabojovat o první vítězství v extraligové čás­ti.

Ihned po úvodním rozskoku bylo jasné, kdo bude v utkání dominovat. Hosté vedli v průběhu prvních minut 8:0 a na soupeři byla citelně znát absence jeho nejlepšího hráče. Budějovičtí nedisponují tak vysokými hráči jako Písek, a tak se začali prosazovat podkošoví hráči Mělníka Ondřej Formánek, Jára Pazourek, Radek Hubálek a Kája Vlasák. „Dominovali na doskoku a v založení rychlého protiútoku. I křídla se přidala, bodově hlavně Jakub Jiránek, rozehrávači Matěj Burda a Matouš Jurman si odvedli svůj díl práce, a tak se naše hra blížila ideálu nebezpečnosti ze všech pozic a postů," pochvaloval si po výhře Tomáš Kvasný po výhře 98:28.

Jediným stinným momentem byla podle trenéra Kvasného presová obrana na soupeřově polovině, obrana stažená na vlastní polovinu fungovala a soupeř často nestihl do limitu ohrozit koš. Vzhledem k oslabení soupeře v utkání mohli na mělnické straně dostat stejný prostor hráči základní rotace i z lavičky. Na hřiště se jako třináctý nedostal pouze P. Kyzivát. O body se podělili Formánek (21), Burda (15), Pazourek (14), J. Jiránek, Jurman (10), Hubálek (7), Krásný, Vlasák (6), Fary (5), T. Jiránek (4).