VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mělník ocenil nejúspěšnější sportovce loňského roku

Mělník /FOTOGALERIE/ – Úterní večer v mělnickém Masarykově kulturním domě patřil těm nejlepším sportovcům z celého města. Letos to byl už třetí ročník této ankety, kterou podpořil dokonce osobně i starosta Ctirad Mikeš.

7.2.2018 AKTUALIZOVÁNO 7.2.2018
SDÍLEJ:

Každý oddíl, spolek nebo sportovní klub ve městě nominoval své tři absolutně nejúspěšnější sportovce za minulý rok, kteří dostali čestnou plaketu a diplom.Foto: Deník / Walterová Barbora

Za moderátorský stolek se letos postavil Petr Limprecht, který je nejen vedoucím dopravně preventivní skupiny městské policie, ale zároveň mistr školy bojového umění Taekwondo Hansoo v Mělníku. 

Každý oddíl, spolek nebo sportovní klub ve městě tu nominoval své tři absolutně nejúspěšnější sportovce za minulý rok, kteří dostali čestnou plaketu a diplom. Podle sekretáře okresního tělovýchovného svazu Pavla Suka budou všichni tito sportovci zároveň nominování do Nejúspěšnějšího sportovce Mělnicka, který spolupořádá Mělnický deník, Česka unie sportu, Středočeský kraj a města. Ten se bude konat v pondělí 26. února pod pořadatelskou taktovkou agentury Sport action s.r.o. a letos proběhne už podvacáté. „Tento projekt si klade za cíl ocenit nominované sportovce, funkcionáře a trenéry za jejich přínos pro mělnický sport,“ vysvětlil Pavel Suk.

Ve svém zahajovacím projevu starosta města zároveň přislíbil, že z rozpočtu města bude letos uvolněno na sport zhruba o dva miliony korun více, než bylo původně plánováno. „Peníze půjdou především na opravy sportovních zázemí,“ řekl starosta.

Úvodní znělku slavnostního galavečera obstaral soubor bicích nástrojů zdejší základní umělecké školy pod vedením pana Marka Šteigra. O první kulturní vložku se pak postarali mělničtí boxeři pod vedením Kryštofa Marounka. A to Jan Gazdík, účastník mistrovství Evropy v Turecku a Pepa Škop, mistr České republiky v kadetech. Přestávky mezi sportovci pak ještě vyplnily tři zpěvačky ze základní umělecké školy. A zhruba v polovině programu na pódium vyskákal Michal Kuběnka. Závodník v biketrialu, který pochází z Mělníka. Biketrial je v podstatě skákání na speciálně upraveném kole. Ve slavnostní večer Michal Kuběnka přeskakoval po dřevěných paletách ve spolupráci s třináctiletou Eliškou.

Na pódiu se vystřídali sportovci ze všech možných sportovních odvětví od basketbalistů, volejbalistů, přes plavce a bojovníky až po jezdce na koních. Kvůli vážnému zranění se nemohla dostavit k udělení ceny trenérka krasobruslařů Radana Prachtová. „Paní Prachtová s námi dnes bohužel nemůže být, jelikož se při tréninku zranila a má dvojnásobnou zlomeninu. Všem nám vzkazuje, že si této ceny velmi váží a slibuje, že práci s dětmi bude vykonávat i nadále a se stejným nasazením jako doposud,“ vysvětlil moderátor Petr Limprecht.

Zřejmě nejmladším oceněným sportovcem byl mladý hasič Albert Packa, který v kolektivu dobrovolných hasičů Vehlovice působí už od tří let. Na halové soutěži- Libišský čtyřboj se ve své kategorii umístil na neuvěřitelném prvním místě. „Konkurence v celém okrese je opravdu velká, jsme hrdí na to, že je Albert úspěšný. Věříme, že jeho nadšení vydrží i po přestupu do kategorie Mladších. Doufáme, že tento úspěch není posledním v řadě a Bertík obhájí své prvenství i v dalších soutěžích,“ tvrdí jeho trenéři.

Své svěřence ocenil i sám moderátor Petr Limprecht, jako trenér Taekwondo Hansoo. „Tuto cenu jsem získala podruhé a mám z toho hroznou radost, že mě trenéři nominovali. Vím určitě, že chci takhle pokračovat dál, cvičit možná ještě víc a pořád se zlepšovat,“ řekla Lenka Bruthansová, mělnická taekwondistka, která na mistrovství republiky vybojovala úžasně bronzové umístění.

Mezi posledními vyhlašovanými byli mělničtí boxeři ze školy Kryštofa Marounka. Jeho svěřenec Jan Gazdík má za sebou už 47 zápasů, ze kterých jich 33 vyhrál. Přiznal ale, že letos ho čeká ten nejdůležitější zápas – maturita.

Čestné uznání za dlouholetou činnost a podporu sportu na Mělníku si převzali Vladimír Mestenhauser z jezdeckého oddílu a Svatoslav Lugr, který pořádá mělnický maraton Míru, i když pouze jeden z nich dorazil osobně.

Ocenění mělničtí sportovci

Tělovýchovná jednota EMĚ Mělník:
1. Oddíl volejbalu - Družstvo žen (vítěz 2. ligy České republiky)
2. Oddíl basketbalu - Lukáš Rajnoch

Hong He Hong Jia Quan (škola Čínského bojového umění Kung fu Mělník)
1. Jakub Miřatský
2. Karel Král
3. Anna Kajzrová

Klub plavců Mělnických
1. Adam Zloský
2. Anna Zlesáková

FC Mělník
1. Tým starších žákyň 
2. Jan Sedláček
3. Roman Dombai

Házená Mělník
1. Jan Chmelík
2. Družstvo starších žáků 
3. Družstvo starších žákyň 

FK Pšovka Mělník
1. Marián Krejčík
2. Jan Škrabal
3. Jan Müller

Jezdecký klub Mělník
1. Karolína Prušáková
2. Aneta Červená
3. Markéta Miková

Klub veslařů Mělnických 1881
1. Anna-Marie Macková
2. Matěj Mach
3. Zdeněk Krejza

Sportovní klub Kraso Mělník
1. Radana Prachtová

SK Los Mělník, klub orientačních sportů
1. Anna Machová
2. Marek Bejvl
3. Tomáš Skřipský

Tělocvičná jednota Sokol na Mělníce
1. David Vegricht

SDH Mělník Blata
1. Kolektiv mladých hasičů
2. Družstvo žen

SDH Mělník Vehlovice
1. Kolektiv mladých hasičů
2. Albert Packa

Spolek bruslařů Mělnických
1. Karolína Farkašová
2. Tréninková skupina pod vedením Nikoly Brabcové a Báry Stibůrkové

Olympik Mělník, futsal
1. Tomáš Cabadaj
2. Dominik Šup
3. Pavel Šuba

Taekwondo Hansoo z.s.
1. Petra Novotná
2. Vojtěch Beneš
3. Lenka Bruthansová

Workout Mělník
1. Tomáš Vágner
2. Pavel „Pablo“ Novák
3. Tým Workout Mělník

SK BOX Mělník
1. Jan Gazdík
2. Pepa Škop
3. Kryštof Marounek

Floor Maniacs Mělník
1. A tým muži

SK Boxing Mělník
1. Tomáš Doleček
2. Rudolf Kraj mladší

Zvláštní ocenění
Čestné uznání za dlouholetou činnost a podporu sportu na Mělníku Vladimír Mestenhauser a Svatoslav Lugr

Co pro vás znamená ocenění sportovce Mělníka?
Tomáš Vágner, Workout MělníkTomáš Vágner
Workout Mělník

Jsem rád, že naše město Mělník dokáže ocenit práci sportovců, trenérů či týmů, kteří do své záliby dávají všechno. Sport má v Mělníku zelenou a to mě hrozně těší a vážím si toho.

Vojtěch Beneš, Taekwondo HansooVojtěch Beneš
Taekwondo Hansoo

Je to moje první ocenění, mám za sebou vlastně teprve první celou soutěžní sezonu. Ale určitě mě to povzbudilo v tom, abych na sobě pracoval ještě víc než doposud.

Jan Chmelík, Házená MělníkJan Chmelík
Házená Mělník

Určitě mě to motivuje k dalším výkonům. Celý život jsem denně na házené a rád vzpomínám na každý den, který jsem tam prožil. Ale nejlepší jsou stejně soustředění, tam je největší sranda. Mládežnickou reprezentací jsem už prošel a teď je mým cílem hrát, co nejvíc a možná se jednou podívat do zahraničí.

Autor: Barbora Walterová

7.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 24 810 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy Učitel/ka MŠ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24810 kč, mzda max. 28650 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: -aktvní přístup k práci, Nabízíme: odměny, závodní stravování, k dovolené dny pro samostudium, Kontakt: telefonicky každý den 10:00-12:00, životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Mateřská škola veltrusy, okres mělník, U Školy, č.p. 567, 277 46 Veltrusy. Informace: Leona Kyselá, +420 315 781 140.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 26 020 Kč

Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) Učitelé odborných předmětů chemie + laboratorní cvičení. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: VŠ magisterského programu - aprobace chemie nebo VŠ inženýrského programu s doplňkovým pedagogickým studiem, Kontakt: telefonicky 7:00-15:00, životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Střední odborná škola a střední odborné učiliště, kralupy nad vltavou, cesta brigádníků 693, příspěvková organizace, Cesta brigádníků, č.p. 693, 278 01 Kralupy nad Vltavou 1. Informace: Lubomír Černý, +420 602 220 029.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Fakturant 24 000 Kč

Odborní fakturanti Referet/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: praxe v oboru výhodou, flexibilita, aktivita, ochota učit se novým věcem, odolnost proti stresu, Kontakt: telefonicky 8:00-16:00 - 315 727 743; 728 508 028, životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Valsabbia praha, s.r.o., U Dýhárny, č.p. 946, 278 01 Kralupy nad Vltavou 1. Informace: Markéta Bílková, +420 728 508 021.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 12 500 Kč

Účetní všeobecní Účetní/administativa. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - administrativní činnost a účetnictví, Požadujeme: chuť se v tomto oboru dále vzdělávat, znalost práce s excelem a tabulkami vítána (zaškolení), ochota dojíždět za klienty (není podmínkou, lze pracovat v kanceláři), Nabízíme: obědy, homeoffice, Kontakt: osobní schůzka každý čtvrtek Mlékojedy 129, Neratovice, telefonicky každý den do 21:00, životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Trifoil rationalis s.r.o., Hlavní, č.p. 129, 277 11 Neratovice. Informace: Hana Vernerová, +420 724 793 305.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lucie Bílá.
100

Mezi hvězdami vinobraní budou Lucie Bílá nebo Slza

Andrej Babiš a Čapí hnízdo.
13

Dotaci na Čapí hnízdo prý firma dobrovolně vrátí

Počet Středočechů vzrostl podle statistiků o 3421

Střední Čechy – Střední Čechy zůstávají nejlidnatějším krajem v rámci republiky. Nejnovější údaje Českého statistického úřadu za první kvartál letošního roku připomínají, že k 31. březnu měl kraj 1 356 216 obyvatel. Alespoň pokud jde o lidi, kteří jsou přihlášeni k trvalému pobytu; ve skutečnosti je těch, kteří mají ve středních Čechách domov, více.

Koně z jámy hasiči dolovali skoro tři hodiny

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ – Náročný zásah směřující k záchraně koně spadlého do jámy, při kterém zvířeti dokonce museli půjčit vlastní oblečení, zažívali ve středu dopoledne hasiči na Praze-západ. Před 17. hodinou byli přivoláni do chatové oblasti mezi obcemi Měchenice a Klínec, kam běžně používaná technika nemůže dojet.

Automobilka dosáhla dalšího rekordu

Mladá Boleslav – Škodovka jede naplno a slaví jeden úspěch za druhým. Aktuálně například osmé místo Jana Kopeckého s Fabií R5 z mistrovství světa na Sardinii nebo rekordní dodávky za minulý měsíc.

Hledání kešek se omezovat nemá, říká hráč z Nymburka

Nymburk – Smrt dvou lidí v pražském kanále při geocachingu vyvolala řadu reakcí. Někteří veřejní činitelé se dokonce vyjádřili v tom smyslu, že krabičky umístěné na podobně nepřístupných a rizikových místech by se měly v zájmu ochrany zdraví a lidských životů odstranit. S tím však zásadně nesouhlasí Richard z Nymburka, který je „kačerem“, jak si hráči této hry říkají, už pěknou řádku let.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT