Olympik začal boj nejprve dobře, už ve druhé minutě dorazil míč do prázdné branky Dominik Šup. Sparta odpověděla z následující akce – mělnického brankáře Jenče propálil poprvé Wilde. Hvězda zápasu udeřila i o deset minut později, hosty poslal do vedení střelou po povedené přihrávce. 

Svěřenci trenéra Pavla Šuby dokázali vyrovnat, na konci pěkné kombinace stál Dominik Zdržálek, který pumelicí pod břevno nedal gólmanovi šanci. 

Skóre se do přestávky měnilo ještě dvakrát. Nejprve Wilde uzavřel hattrick a pár sekund před sirénou proměnil pokutový kop domácí Šup. Z nerozhodného stavu byla překvapená nejen znovu solidně zaplněná hala, ale i sparťanský trenér Beni Simitči: „Není možné, aby nám Mělník dával více branek. Hráči vzali utkání hodně lehkovážně a takhle si ho zdramatizovat snad umíme jenom my.“

ZKUŠENĚJŠÍ SOUPEŘ


Na startu druhé dvacetiminutovky to byli právě hosté, kdo jako první pohnul stavem, za záda Jenče prošla střela Amadea. V šestadvacáté minutě Sparta odskočila po dalším gólu Wildeho na rozdíl dvou branek. Hotovo ale zdaleka nebylo!

Jiskru naděje vykřesal z pohledu Olympiku čtvrtou trefou Zdržálek, Wilde Spartě zanedlouho vrátil dvoubrankové vedení. Mělník nic nezabalil a po gólech Šupa a Šuby srovnal na 6:6. Ve zbytku utkání už však mířil do černého jen velezkušený soupeř. Sedmý úspěch Pražanů obstaral Diego Fogaca a jak se později ukázalo, jeho gól byl tím rozhodujícím. Konečnou podobu skóre daly trefy Marcela a Wildeho, Sparta si tak z Mělníka odvezla vítězství 9:6, na které se i díky vlastní nepříliš dobré hře nečekaně nadřela.

„Nedokážu říct, zda byl soupeř lepší. Určitě byl silnější na míči, ale jinak to byl podle mě vyrovnaný zápas, který rozhodly individuality. Duely se silnými soupeři nám ukázaly, co můžeme hrát a na co máme,“ zhodnotil střetnutí mělnický kouč Pavel Šuba.

PROBLÉM MEZI TYČEMI


Přestože Olympik dává i těm nejlepším soupeřům dost gólů, v defenzivě má aktuálně jeden velký problém. A ten musí před klíčovými zápasy co nejdříve vyřešit. Jde o brankáře.

Mělnická jednička v brankovišti Aleš Soumar je zraněný a Michal Jenč s Pavlo Rusakem, byť bojují statečně, nestačí. Tým ze soutoku je nejhorší v počtu inkasovaných branek (51).

„Aniž bych naše gólmany chtěl nějak kritizovat, jsou slabinou. Když nechytnou něco navíc, tak nedokážeme soupeře porazit,“ říká znovu trenér Šuba.

Samozřejmě existuje možnost posílit řady o nového gólmana. Nebo zkrátka mužstvo počká, až se Soumar uzdraví. Jde totiž o brankáře, který je ze současného tria bezesporu nejlepší.

Olympik Mělník – Sparta Praha 6:9 (3:3). Branky: 2. Šup (J. Babovák), 13. Zdržálek (Šup), 20. Šup, 29. Zdržálek (Mažári), 36. Šup (Malák), 37. Šuba (Malák) – 2. Wilde (Marcelo), 12. Wilde (Amadeu), 19. Wilde (Gustavo), 24. Amadeu (Marcelo), 26. Wilde (Amadeu), 34. Wilde (Marcelo), 37. Diego (Wilde), 38. Marcelo (Vahala), 40. Wilde (Marcelo).

Mělník: Jenč – Němec, Prejsa, Babovák, Šuba, Mažári, Zdržálek, Malák, Buzek, Šup.