Přijel, odstartoval a zvítězil. Michal Sokol ze Starého Hradiště na Pardubicku ovládl na desátém ročníku Mistrovství světa mopedů Stadion na ploché dráze ve Mšeně kategorii speciál a stal se tak novým mistrem světa.

„Na závody do Mšena jsem přijel podruhé, letos jsem ale poprvé závodil," říká závodník, který na mšenském stadionu neprohrál ani jedinou jízdu, do které startoval.

V sedle mopedu se Michal Sokol už něco naseděl. Čtrnáct let svůj stroj prohání po tratích Stadion Cupu. „Během roku se jede pět až šest závodů a na konci sezony se vyhlásí vítěz. Sedmkrát za sebou jsem byl druhý a jednou jsem vyhrál," popisuje své úspěchy borec, který závodí společně se svým otcem Zdeňkem.

Jeho největším soupeřem ve Mšeně byl Jiří Slezák starší, který se ve Mšeně před dvěma lety stal mistrem světa v obou vypsaných kategoriích. „Vyhrál jsem všechny své rozjížďky, stejně jako Jirka Slezák, takže jsme se museli utkat o první a druhé místo," připomíná letošní vítěz speciálů, který sedlá stroj 
o zvýšeném obsahu válce z padesáti na sedmdesát kubických centimetrů. Všechny úpravy na závodním stroji zvládá sám, povoláním je totiž automechanik.

Velkou podporu má pětatřicetiletý jezdec také ve svých dvou synech, kteří ho na závody doprovázejí. Čtyřletý Matěj a o dva roky starší Kuba sice ještě na mopedech nezávodí, ale oba už jezdí závodně bikros.

Ve svém tatínkovi, který na závodech sedlá vedle rakovnického Stadiona i krosovou motorku, mají oba hoši velký vzor.
Za rok čeká Michala Sokola ještě o něco náročnější úkol. Bude se snažit svůj mistrovský titul ve Mšeně obhájit.