Jarní část klepe na dveře, jak se připravují Cardinals na boj ohistorický postup do Petroniova poháru?

Zatím se každý připravuje individuálně. Vzhledem ktomu, že jsme zhýčkaní, tak vtomto studeném počasí společné tréninky odkládáme. Ale na druhou stranu, jsme už všichni ve věku, kdy každý ví, jak se má připravit.

Nečekal jsi osobně před sezonou víc, než být po polovině základní části na nepostupovém místě čtyři body za čtvrtými HBC Nelahozoves?

Tak to každopádně! Doufal, nebo spíš jsem počítal stím, že bychom měli být bez problémů minimálně na čtvrtém místě. Jenže opak je pravdou. Nikdo nás totiž nepodcenil, spíše naopak a stím jsme prostě nepočítali. Všechny týmy, které jsou vtabulce před námi, prostě dokazují svoji kvalitu. My ji ale taky máme, a pevně věřím, že to teď na jaře všem dokážeme!

Jen dva hráči Cardinálů jsou ve dvacítce bodování I. AHL– není to na úspěchmálo?

Je inení. Vnašem týmu vyčnívá, a rozhodně po právu Pepa Purnoch. Zbytek jsme spíše dříči a týmoví hráči. Pepa samozřejmě taky, jen je na tom herně omoc lépe. Ještěžetak.

Kralupy Cardinals laborují spostem brankářské jedničky, kdo bude držet postupové naděje vjarní části jako brankář číslojedna?

Laborujeme, tak bych to nenazýval. Kuba Čtvrtníček letos chytal výborně, můžete se zeptat Rytířů. Jen jsme chtěli mít ještě jednoho gólmana, který by už měl zkušenosti zplay off I. AHL. Získali jsme Krestu, a ten své kvality předvedl. Teď se zase rýsuje jeho odchod zpět do Ravens za Kučeru. Uvidíme, jak to vše dopadne.

Opřestupové bombě desetiletí vAHL již všichni vědí. Jakou úlohu bude mít vtýmu Cardinals Jan Lahgthaler, ským bude hrát ve formaci? Co od něj očekáváte?

Langi je bezesporu jednou zhvězd AHL. Nechci říci, že od něj něco očekávám, to by nebylo fér, spíš doufám, že nám pomůže být tím potřebným kamínkem na vahách vkaždém zápase, ve kterém prohráváme se soupeři ogól či dva, když hrajeme lépe. Prostě jeho góly nutně potřebujeme. Formace bych zde nerad uváděl, ne že bych nechtěl, ale záleží to na každém zápase. Určitě by si rád zahrál sPepou Purnochem a Mílou Poustkou. Většinu znás zná ať zRavens, či zhokeje nebo hokejbalových výběrů. Takže sehrání by neměl být problém, jen nevím, jak mu sedne náš defenzivní styl. Nějaké povinnosti mu naordinuji a vútoku ať dělá, coumí.

Určitě věříš vpostup do Petroniova poháru. Ze kterého místa to bude a na číúkor?

Myslím, že bychom mohli klidně ještě dosáhnout na třetí pozici, ale nechci předbíhat, aby se nám to moje věštění opět nevymstilo. Cíl je postup a může to být na úkor Havranů nebo Nelahozevsi. Rozhodnou naše vzájemné souboje.

Zahraj si na prognostika– jak dopadne letošní Petroniůvpohár?

CSKA porazí Nelahozeves 3:1, Minice podlehnou Cardinals 2:3 a ve finále sesadí Cardinals ztrůnu CSKA 3:2 na zápasy. No tak bych to bral. Jak to dopadne doopravdy, si teď ale tvrdit netroufnu.

Na Galavečeru si získal ocenění pro nejlepšího rozhodčího předcházející sezony, což je pro tebe jistě velký závazek. Co se chystá vresortu rozhodčích pro jarní část soutěže?

Proč závazek? Je to pro mne velké zadostiučinění za to, že se mi to nepovedlo vloni. Ataké si toho moc vážím, protože porazit Martina Barátha, to už opravdu něco znamená. Své otom vědí brankáři, kterým se to zatím ještě nepovedlo. Prostě na co ten kluk sáhne, to mu jde. Chystáme seminář a to vlastně je tak asi vše. Musíme jen doladit vnitřní pravidla pro přestupky rozhodčích a podobné věci. Jinak vše funguje výborně. Chtěl bych poděkovat kompletně všem, kdo chodí pískat.

Jak vnímáš boj vedení AHL ovlastní sportovní areál se zakrytým sportovištěm a sociálním zázemím?

Tak tuto otázku bych mohl rozebrat na x stránkách. Pokusím se odpovědět stručně. Určitě je to potřeba, protože je smutné, že se nemáte jít ani kam vyčůrat. To že se převlékáme doma a hrajeme zosmdesáti procent na povrchu, kde jde ozranění, se dá vydržet. Ale…já nevím, řekl bych, že si to zasloužíme. Ukázali jsme, že ten sport bereme vážně a zodpovědně, tak proč nemít střechu nad hlavou a nějaké zázemí? Je velká škoda, že otázka zní, jak vnímám boj. Ale ono se to asi jinak nazvat nedá, když se tento projekt snaží kluci zvedení prosadit a diskutovat oněm už možná ivíce než šest let. Uvidíme, jak to vše nakonec dopadne. Já pevně věřím, že se najde společná řeč. Jen aby to nebylo za dalších šestlet.

Proč hraješ právě hokejbal, co tě na tomto sportu baví?

Nic jiného neumím. Baví mě kolektivní sporty a hokej jsem miloval od malička. Chodil jsem si skamarády pinkat stenisákem a ani jsme nedoufali, že bychom se někde mohli takhle realizovat. Proto, když tu AHL vznikla, jsem byl nadšený a hned jak jsem mohl, jsem vstoupil do jejího kolotoče.

Máš vživotě nějaké idoly, nebo třeba oblíbená sportovní družstva? Uznáváš nějaké známé osobnosti, či vzorykrásy?

New Jersey Devils, od nich ten defenzivní a nesobecký styl hry. Mika Hakinen, jediný nekontroverzní pilot F1. Mám ho rád proto, že vítězil fair play. Asi proto se umě vyvinula ta posedlost pravidly. Mohl bych tu jmenovat spoustu „legend“, protože na každém jednotlivém člověku, je něco hodné obdivu.

Jaké hráče považuješ usoupeřů za klíčové? Vyber zkaždého týmu jednoho.

Nejde vybrat jednoho. Jen vNelahozevsi je hráč, který převyšuje každého jiného. Ato je Ivo Loskot. Všude jinde je těch klíčových víc.

Jindřich Kohm