„Každý zápas týmů z první čtyřky je strašně vyrovnaný. I když jsme v Turnově byli lepší, tak šance vidím padesát na padesát,“ zůstává v prognózách opatrný manažer Olympiku Pavel Šuba, přestože výhoda je nyní na straně jeho týmu, který první semifinalový duel vyhrál v penaltovém rozstřelu. Na ten klidně může dojít i tentokrát, systém druholigového play-off totiž nezná remízy, každý zápas musí mít svého vítěze. Že jím budou právě oni, ale věří i hosté. „Budeme se snažit utkání vyhrát, a vrátit tak ještě jednou play-off na domácí palubovku,“ uvedl po prvním semifinále turnovský Aleš Krejčík.

„Oni musí, my můžeme a k nápravě případně máme ještě jeden zápas. Turnovští když klopýtnou, tak končí. Proto se u nás představí v tom nejlepším složení se všemi divizními fotbalisty,“ připravuje Pavel Šuba své hráče na ještě těžší utkání než v Turnově. Na soupeře pak chystá překvapení v podobně comebacku jedné z někdejších opor. „Jméno samozřejmě neprozradím,“ byl neoblomný Pavel Šuba, který v pondělí místo tréninku vyrazil i s hráči na nový film Okresní přebor. „Potřebovali jsme se odreagovat a snížit tlak. Dneska (ve středu) nás pak čeká už jen lehký předzápasový trénink.“

Ve druhé sérii je stav mezi Českou Lípou a hradeckým Salamandrem vyrovnaný 1:1 na zápasy. Stane se tak Olympik prvním finalistou? Více napoví čtvrteční utkání, které má v neratovické sportovní hale výkop v 19 hodin.