Hosté jsou favorité – předzápasová prognóza domácích o tom, že kvality Litoměřic neodpovídají jejich bodově chudému vstupu do sezony, se nakonec naplnily.

Mělničtí vstoupili do utkání vedoucím gólem a v 11. minutě odskočili přímým kopem Gabča dokonce na rozdíl dvou branek. Ten ovšem vydržel pouze dvacet vteřin a ve 14. minutě se znovu začínalo od nuly. Zdržálek sice bleskově odpověděl, vyrovnání v poslední minutě jako by předurčilo děj ve druhé části. Hosté svou dominanci přetavili v další dvě branky. Domácí už navzdory velké snaze skvěle bránícího soupeře přelstít nedokázali.

Podruhé v sezoně a poprvé doma tak odcházeli s porážkou, což mrzelo hlavně v kontextu prvního poločasu. „Byli jsme vyrovnaným, ne-li lepším týmem. Bohužel jsme neproměnili spousty šancí,“ litoval jeden z domácích střelců Dominik Zdržálek. „Druhý poločas už byly Litoměřice lepší. My si toho moc nevytvořili. V asi třech velkých šancích nás skvěle vychytal Kubíček a Litoměřice si pak výhru zkušeně pohlídaly.“

Manažer hostí Lukáš Vobecký přiznal, že podle něj rapidnímu zlepšení předcházela poločasová bouřka v kabině. „Od našeho vedoucího gólu jsme hru kontrolovali,“ uvedl a věří, že stejně jako v loňské sezoně výhra nad Mělníkem tým nakopne.

Olympik Mělník – Gardenline Litoměřice 3:5 (3:3)
Branky: 2. Vála, 11. Gabčo, 15. Zdržálek – 11. a 33. Rodrigo, 14. Krok, 19. Douglas, 31. Hrubý. Rozhodčí: Řeháček, Vrtal.

(lk, js)