Za kralupský oddíl trojbojařů se mistrovství zúčastnil Zdeněk Tuháček, který dorazil na soutěž s odhodláním bojovat o první místo. Závod probíhal v útulném prostředí místní sokolovny, kde na férovost soutěž řádně dohlížel duch Sokola prezentován heslem „Tužme se“.

Pro právě zahajovanou sezonu Svaz trojboje převzal nová mezinárodně platná pravidla a pravidla České unie sportu. Pro závodníky to znamená uvolnění v posuzování techniky provedených cviků, ale zároveň přináší povinnost podstupovat lékařské prohlídky a nastoupení v přihlášené váhové kategorii. Již tedy není možné taktizovat a závodník musí přesně navážit hmotnost dané váhové kategorie.

Nové pravidlo znepříjemnilo poslední týden přípravy i závodníkovi Tuháčkovi, který měl nastupovat do kategorie do 93 kg, a tak musel ještě upravovat svou hmotnost.

Na svůj základní pokus v soutěži si nechal naložit 210 kg a jeho úspěšným splněním znervózněl mnoho soupeřů. Ti se museli začít snažit. Druhým pokusem šel 217,5 kg, které podle rozhodčích nezatlačil čistě dle pravidel a výkon mu nebyl uznán. Třetím pokusem si vyzkoušel 220 kg, které byly nad jeho síly.

Největším konkurentem ve váhové kategorii do 93 kg mu byl domácí závodník Paukert, který však technicky nezvládl ani jeden z těžkých pokusů a ze závodu vypadl. Zdeněk tak po posledním pokusu Paukerta věděl, že získal první místo a stal se Mistrem Čech pro rok 2015. Celkově vybojoval 6. místo na šampionátu bez rozdílu hmotnosti.

Technicky nezvládnutá provedení pokusů nezvládlo v závodě mnoho závodníků i přes nový výklad pravidel. Je vidět, že se závodníci spoléhají více na vybavení, ve kterém nemají odtrénováno v různých závodních podmínkách. Proto také někteří závodníci startují pouze v RAW (klasických) závodech bez podpůrného vybavení. Takové šampionáty budou čekat závodníky TJ Kralupy hned v lednu a to Mistrovství ČR juniorů v RAW trojboji a MČR v RAW benči.