Mezi 39 závodníky startovali i mělničtí Sokolové Štefan Zvada (do 110 kg) s Miroslavem Pavlíčkem (nad 125 kg) a Jan Hučovský z ISŠT Mělník (do 75 kg).

Štefan Zvada bojoval v nejsilněji obsazené kategorii M2 s druhým mužem z MS 2006 v USA Josefem Máškou z Pelhřimova. Nakonec skončil po vynikajícím výkonu na druhém místě a získal stříbrnou medaili a pohár za druhé místo v absolutním pořadí. To ale nebyl jediný pohár, který Štefan získal, další obdržel za vynikajících 255 kg v dřepu, a tím první místo v absolutním pořadí kategorie M2 v této disciplíně. Za vynikající výkony v celé letošní sezóně byl nominován do reprezentace a na ME masters začínající 4. července v Prostějově.

Druhý závodník mělnického Sokola Miroslav Pavlíček startoval v kategorii M1 a po vyrovnaných výkonech získal stříbrnou medaili. Se třetím letošním startem mohl být spokojen Jan Hunčovský. Poté, co shodil nadváhu, mohl startovat v kategorii do 75 kg a konečných 542,5 kg znamenalo celkově druhé místo. Závodník ISŠT Mělník zároveň dosáhl první výkonnostní třídy mezi veterány masters I (40 až 49 let).

„Vypadá to, že jsem se vrátil ke své někdejší výkonnosti. Cítím se v pohodě. Na zlato a poražení bronzového medailisty z ME Pavla Maixnera to ale nebylo. Stříbro i tak považuji za úspěch,“ svěřil se borec, který přirovnal závod v Kuřimi jeho úrovní a zázemím k podniku mistrovství Evropy.