I když svou roli favorita mělnické volejbalistky suverénně potvrdily, tým Strašeckých odjel z utkání s pocitem z dobře odvedené hry.

Celek mělnických volejbalistek v soutěži ještě ani jednou neklopýtl a vede tak s plným počtem bodů v dosavadní tabulce. Volejbalistky Strašecí se domácího prvenství nezalekly a do prvního setu vstoupily dobře. S Mělnickými držely krok, ale v blížící se koncovce zaváhaly a nechaly soupeřky odskočit. Ty pak dotáhly set do vítězného konce 25:18. Druhý set přinesl podobný průběh, strašecké volejbalistky bojovaly o každý bod a nic nedaly favoritkám zadarmo, ovšem pak přišla koncovka, která měla stejný výsledek jako v setu předešlém. Novostrašecké hráčky ji nezvládly úplně nejlépe a ztratily tak set 20:25. V závěrečném setu prvního duelu se mělnickým hráčkám podařilo získat sadu poměrně snadno 25:8.

Po půlhodinové pauze se hrálo druhé utkání, které přineslo bojovný volejbal ze strany hostí, ale ani jednou se jim nepodařilo tuto bojovnost vítězně zužitkovat. Podlehly soupeřkám ve všech třech setech 13:25, 22:25 a13:25, ale za předvedený výkon se stydět nemusely. „Hrály jsme vyrovnanou partii, v podstatě snad kromě jednoho setu. Zase nám utekly koncovky, to je to hlavní. Sice jsem prohrály dvakrát tři nula, ale bylo to daleko vyrovnanější utkání než proti minulému soupeři z Neratovic. I holky hrály daleko lépe a odehrály vyrovnanou partii,“ řekl spokojený trenér novostrašeckých volejbalistek Atanasios Siskos.

(hej)