„Na poměry Mělníka, který je basketbalově malé město, jde o velký úspěch," komentuje trenér Tomáš Kvasný účast mezi tuzemskou elitní šestnáctkou. Tam se Mělničtí kvalifikovali ze čtvrtého místa v jedné ze čtyř osmičlenných skupin ligové soutěže.

Základ tohoto úspěchu vidí Tomáš Kvasný ve velké finanční podpoře od Karla Jelínka, majitele firmy, pod jejímž názvem oddíl startuje, a také v už několik let úspěšně fungující spolupráci s BA 2006 Roudnice nad Labem.

„Právě ročník hráčů 2001 se společně postupně vypracoval z národních finále minižáků U11 a U12 a z druhého místa v krajském přeboru U13 do ligy U14 a dnes až do extraligy," pochvaluje si.

Do extraligy Mělničtí vstoupí 27. ledna, tedy o něco později než ostatní týmy. Důvodem přeložení prvních dvou utkání je účast tří hráčů v čele s kapitánem Matějem Burdou na Evropské lize U14 v Maďarsku, kde startují s klubem USK Praha ve druhém lednovém týdnu.

V osmičlenné „české" skupině čekají Mělník čtyři dvojutkání se soupeři, kteří postoupili z jiné skupiny a s nimiž se tedy utkají poprvé – s Pískem, Českými Budějovicemi a dvěma pražskými celky – Jižními Supy a velkým favoritem celé soutěže Sokolem Pražským. Zároveň si do ní přinášejí dvě výhry nad BA Sparta, zbylé dva postupující týmy – Litoměřice a USK Praha – byly v ligové části sezony nad mělnické síly.

Tým by přesto svou extraligovou premiéru rád přetavil v účast na závěrečném mistrovství republiky, čtyřdenním turnaji, na kterém si to rozdají o titul opět čtyři nejlepší z každé skupiny. „Toto mistrovství je úplným vrcholem. O postupová místa budeme bojovat. Myslím, že na Sokol Pražský nemáme. Ale uvidíme, jak na tom budeme v konfrontaci s Budějovicemi, Pískem a Modřany. O čtvrté místo se popereme," slibuje Tomáš Kvasný.

Program R&J EBC Mělník v extralize U14
27. 1. venku Sokol Písek, 28. 1.: venku Tigers Č. Budějovice, 3. 2. doma Sokol Pražský, 5. 2. doma BSK Modřany – Jižní Supi, 14. 2. venku Sokol Pražský, 15. 2. venku BSK Modřany – Jižní Supi, 28. 2. doma Sokol Písek, 1. 3. doma Tigers Č. Budějovice.

close ÚSPĚŠNÝ TÝM třináctiletých basketbalistů BK R&J EBC Mělník, který si už brzy zahraje extraligu. zoom_in