Podle trenéra Tomáše Jansy se na sobotních výkonech negativně podepsala náročná příprava v týdnu před turnajem, ve kterém se tým sešel hned čtyřikrát, a nechybělo ani přátelské utkání s celkem starších žákyň Bělé pod Bezdězem.

„Ve všech zápasech jsme působili ospalým dojmem. Je to pro nás trenéry velké ponaučení,“ přiznal Jansa. K vidění ale podle něj v jednotlivých zápasech byly i dobré momenty a akce, za které si družstvo vysloužilo pochvalu. „Pevně věříme, že na dalším domácím turnaji, který je naplánován na leden, předvedeme daleko lepší výkony,“ dodal.

Mladé mělnické házenkářky budou nadále poctivě trénovat také v nejbližších dnech a týdnech. Do konce roku mají v plánu ještě přátelské turnaje v Bělé pod Bezdězem a Mikulášský turnaj v Mostě.

Právě do Mostu o víkendu vyjely ke svému předposlednímu mistrovskému turnaji starší žákyně Wendy. Nefungující mělnické obrany využily soupeřky ve všech čtyřech utkáních ke svému vítězství.

„Chybělo nasazení, povzbuzování a komunikace mezi hráčkami, a tím docházelo k hodně výhodným pozicím pro naše soupeře,“ shrnula největší nedostatky trenérka Andrea Cejnarová, podle které se na turnaji projevily i dobré herní prvky družstva. „Holky si už mnohem více věří v útoku, naučily se vyhledat volného pivota a dařilo se i brankářkám.“

Turnaj starších žákyň v Mostě
Výsledky I. HC Wendy: TJ Lokomotiva Cheb 11:17, DHK Lokomotiva Liberec 5:8, DHK Baník Most 7:12, HK Spartak Ústí n. L. 10:13.
Sestava I. HC Wendy: A. Růžičková, Tošnerová, Jakešová, Volprechtová, R. Chaloupková, Lukešová, S. Růžičková, Rubínová, Tynková, P. Chaloupková, Duchková, Zahrádková, Tichá, Andréeová.

Turnaj mladší žákyň v Mělníku
Výsledky I. HC Wendy: TJ Sokol Vršovice 5:11, DHC Slavia Praha 3:11, TJ Sokol Kobylisy II 6:22, TJ Sokol Kobylisy II B 7:12, TJ Astra Praha 6:13.
Sestava I. HC Wendy: Veselovská, Chudá, Maněnová, Vozábová, Šejnohová, Schambergerová, Větrovská, Janíčková, Podařilová, Pazderová, Bláhová, Bolková.

Mladší žákyně TJ EMĚ Mělník - I. HC Wendy