Trenér národního mužstva Tomáš Neumann ukázal před nadcházejícím srazem na celkem třicet hráčů. Seznam vyvolených se na konci února zúží podle aktuální formy zhruba na polovinu, podmínkou k účasti pochopitelně budou i aktuální negativní testy na koronavirus.

Do Portugalska, kde se úvodní zápas odehraje 5. března, by měl odcestovat čtrnáctičlenný kádr. K pražské odvetě o pět dní později počítá Tomáš Neumann s doplním ještě o dva hráče.

Mezi osvědčenými reprezentačními jmény má znovu zastoupení i Olympik. K Dominiku Šupovi povolanému už před nakonec zrušeným dvojzápasem s Norskem přibyl nově další potenciální debutant reprezentačního dresu. Jakub Moravec si o pozornost řekl skvělou střeleckou formou v předešlých kolech 1. Futsal ligy.

Mělnická kometa nastřílela v pěti po sobě jdoucích zápasech celkem jedenáct gólů. Čerstvě pětadvacetiletý hráč, který se futsalu s přestávkou věnuje necelé dva roky, vyšel po svém lednovém návratu na palubovky naprázdno pouze dvakrát.

„Má na to, aby zářil nejen v lize, ale brzy klidně i jako lídr národního týmu,“ prohlásil nedávno trenér Mělníka Jakub Němec na adresu hráče, jehož zřejmě jediným minusem je skutečnost, že futsal bere až jako sport číslo dva.

Jedničkou je pro něj velký fotbal, který hraje jako profesionál ve čtvrté nejnižší soutěži v Německu.