V dalším dvoukole extraligy změří síly týmy, které pomýšlejí na vyšší příčky v soutěži – AK Slaný a Grepl PDK Mšeno. Domácí se zatím „choulí“ až na čtvrtémmístě. Ale pozor! Slaný vyjelo na plochodrážní ovál jen jednou, vítězství o třibody si přivezlo z pražské Markéty.

Středečníduel ve Slaném slibuje opět dramatickou podívanou. Soupisky obou týmů ukrývajízvučná jména.

Domácí pod vedením manažera Milana Macha stavějí na polské dvojici Kosciecha – Chrzanowski, kterou by měl doplňovat především Martin Málek. V základu se objevuje i pardubický Milík, který v duchu řádů nahrazuje zraněného slovenského plošináře Martina Vaculíka.

Mšeno vede do boje manažer Petr Vandírek s obvyklým cílem uspět, byť si uvědomuje, že uspět proti Slanému bude i pro obhájce titulu dost těžké.

Grega Hancocka tentokrát příznivci ve Slaném neuvidí, ale i polské duo Walasek – Ulamek by mělo být zárukou trvalejšího přísunu bodů. Zbytku týmu vévodí Tomáš Topinka s Janem Jarošem, když Filip Šitera bude plnit funkci náhradníka s možností různých taktických variant pro manažera Vandírka.

Startovní listiny – Slaný (dnes v 18.00 hodin)

AK Slaný: 1 Málek, 2 Kosciecha, 3 Chrzanowski, 4 Milík, 5 Čejka, 6 Dudek, 7 Frištenský.
Grepl PDK Mšeno: 8 Topinka, 9 Walasek, 10 Jaroš, 11 Ulamek, 12 Fuksa, 13 Čermák, 14 Šitera.

Ve čtvrtek se oba týmy přesouvají k odvetě do Mšena (1. jízda v 19,45 hodin). V sestavách obou týmů by nemělo dojít k velkému „zemětřesení“, byť oba celky úzkostlivě tají jména svých klíčových zahraničních jezdců.

V kuloárech se proslýchá, že Mšeno doma určitě nasadí jinou dvojici cizinců než ve Slaném. Kdo to bude, lzezatím jen spekulovat, stejně jako o páru, který nastoupí za Slaný. Oba podniky jsou rozhodně tou nejlepší pozvánkou do ochozů…

KAREL HORŇÁK