První duel, který je na programu ve středu od 17 hodin, uvidí stadion ve Slaném. Pro oba celky je dvojnásobný duel neodvolatelně poslední šancí, jak proklouznout do semifinalových bojů, a tím si zachovat naději o možné extraligové finále.

Slánský celek nasazuje vzhledem k výjimečnosti souboje se Mšenem Martina Vaculíka, letos stálého účastníka Grand Prix, kterého doplní polský jezdec Adrian Miedzinski. Do obvyklého českého kontingentu se po zranění vrací Eduard Krčmář. „Určitě se pokusíme dvojutkání se Mšenem vyhrát," má jasno prezident AK Slaný Petr Křikava. „Chceme do semifinále, ale to bude soupeřchtít rozhodně také…"

O důležitosti dnešního klání nemá sebemenší pochybnost ani mšenský manažer Petr Vandírek: „Je to pro oba celky veledůležitý závod. Nasazením Piotra Pawlického a Grzegorze Walaska očekáváme obvyklý přísun bodů. Filip Šitera se začíná rozjíždět, a pokud Honza Jaroš naváže na své výkony, kdy jel jako host v barvách Olympu, neměl bych o úspěšný výsledek obavy, byť soupeř nasazuje Martina Vaculíka."

Úterní pražská závěrečná první liga (Mšeno v ní skončilo těsně čtvrté a celkově obsadilo třetí příčku) ale přidělala Petru Vandírkovi mnoho vrásek na čele. Na zemi se v průběhu závodu ocitly dvě z jeho extraligových opor. Zatímco Jan Jaroš odnesl atak Martina Gavendy pohmožděným palcem a ve Slaném by měl nastoupit, Daniela Hádka úterní pád ze závodu vyřadil. Mladý reprezentant mšenského Greplu zamířil ve středu dopoledne na další vyšetření ramene s podezřením na problém s vazy v rameni.

Předpokládané sestavy

Cereas Slaný: 1 Medzinski (PL), 2 Weis (D – ACCR), 3 Málek, 4 Dudek, 5 Vaculík (SK), 6 Čejka, 7 Krčmář.

PDK Grepl Mšeno: 8 Pawlicki (PL), 9 Šitera, 10 Simota, 11 Jaroš,1 2 Walasek (PL), 13 Jan Holub.

KAREL HORŇÁK, JAROSLAV LÍBAL