„Sezonu dojíždíme s kádrem, který je k dispozici," řekl Mělnickému deníku mšenský prezident Rudolf Grepl. „Náš problém nejsou cizinci, kteří pravidelně dodávají potřebné body, ale Češi, kteří prostě nemají formu."

Personální situace v mšenském klubu letos není dobrá. Jan Jarošukončil sezonu a zbývající duo Filip Šitera – Zdeněk Simota má k výkonům z minulých sezon hodně daleko. Zvláště u Šitery je výkonnostní propad hodně citelný. Důvod? Nejspíš technika, ale i psychická pohoda a sebevědomí. Dvoubodový Šiterův zisk z posledního závodu v Pardubicích, kde z Olympu zapůjčený junior Ondřej Smetana dosáhl šesti bodů, je toho důkazem.

Hlavními dodavateli bodů by měli být na obou stranách borci z Polska, jejichž síla je víceméně vyrovnaná. O výsledku rozhodnou čeští jezdci. V tuto chvíli se zdá, že větší kvalita je spíše na straně Slaného.

„Ve Mšeně se chceme pokusit o co nejlepší výsledek," avizuje slánský manažer Milan Mach. „Náš náskok ze vzájemného utkání ve Slaném není špatný, ale ne rozhodující. Pokusíme se o co nejlepší výsledek, byť máme k soupeři respekt."

Šance pro domácí borce k proklouznutí do semifinále jsou velmi malé a nápadně připomínají ty, které zbyly fotbalové reprezentaci na cestě na mistrovství světa do Brazílie. Jak zní víceméně jen teoretický plán? Dnes by Mšeno muselo porazit Slaný o 17 bodů a doufat, že soupeřneuspěje příští týden na Markétě v souboji s Olympem.

PŘEDPOKLÁDANÉ SESTAVY

Grepl PDK Mšeno: 1 Kościuch (PL), 2 J. Holub, 3 Simota, 4 Šitera, 5 Walasek (PL), 6 Smetana (host), 7 Růžička.

AK Cereas Slaný: 8 Málek, 9 Dudek, 10 Puszakowski (PL), 11 Průcha, 12 Ulamek (PL), 13 Čejka, 14 Krčmář.

KAREL HORŇÁK