Ve Mšeně se sejdou milovníci horských kol, aby změřili síly v závodě, který je zároveň vypsán jako Mistrovství ČEZ, a.s. pro rok 2008. Závod je určen i pro širokou veřejnost a příchozí, kteří budou hodnoceni v několika věkových kategoriích.

V závodě bude vyhlášen mistr Sdružení amatérských cyklistů ČR (amatérů). Na trati se tak střetne velmi různorodý peloton jezdců rozličných výkonnostních tříd.

Pořadatelé nezapomněli ani na ženy a juniorky, pro které jsou vypsány samostatné kategorie. Pro děti bude připraven speciální závod na okruhu vybudovaném na úpatí parku Debř. Také ony budou rozděleny do několika věkových kategorií.

Město Mšeno vyšlo vstříc požadavkům organizátorů cyklistického podniku. Centrem dění bude hlavní náměstí ve Mšeně. Stane se dočasným zázemím všech závodníků a jejich doprovodů.

Prezentace otevře brány v 9 hodin a bude přijímat přihlášky do 10.45 hodin. V 11 hodin se postaví na společný start před radnicí muži, ženy, juniorky a junioři. Před sebou budou mít osvědčený deseti kilometrový okruh, který si vychutnají hned třikrát. Cíl je umístěn na vrcholu stoupání cesty od koupaliště.
Po skončení hlavního závodu následuje závod dětí startující zhruba okolo 13.30 hodin na kilometrovém okruhu v parku Debř.

Celé sportovní klání zakončí slavnostní vyhlášení nejlepších naplánované na 14. hodinu před radnicí.

Petr Škrabal