Letošní mítink však měl jednu zvláštnost – byl letošním prvním a zároveň posledním před plánovanou rekonstrukcí oválu, který by měl doznat zásadní změny během dvou prázdninových měsíců.

Mšenské pořadatele, či spíše klubového manažera Jaroslava Líbala, trápily velké starosti ještě před nedělním startem. Plochodrážních podniků se na přelomu dubna a května objevilo v celé Evropě velké množství, a tak zaplnit aspoň dvanáctičlenné startovní pole se ukázalo být skutečně tvrdým oříškem. Skutečně na poslední chvíli se řediteli závodu podařilo objevit v Německu dva Holanďany, kteří při prvomájovém mítinku ve Mšeně zapůsobili jako vítané osvěžení ohlášenými absencemi prořídlé startovní listiny.

V základní části přeboru jednotlivců si naprosto suverénně počínal plzeňský Michael Hádek, který ukázal záda všem svým soupeřům. Ovšem systém rozjížděk, kde o konečném pořadí na prvním až čtvrtém místě rozhoduje až nadstavbová jízda nejlepší čtyřky, se mu však vymstil ve chvíli, kdy ve finálové jízdě marně naháněl Ondřeje Smetanu.

Na startu Memoriálu Emila Sovy, který se měl jet v pěti jezdcích, však pro potíže s motocyklem nakonec chyběl vítěz přeborové základní části plzeňský Michael Hádek. Pro Ondřeje Smetanu se tak otevřela cesta k dvojnásobnému triumfu na dráze, kterou zná od svých prvních plochodrážních krůčků.

Přebor jednotlivců:

1. Smetana (Markéta) 12, 2. Hádek (Plzeň) 15, 3. Prijs (Holandsko) 11, 4. Fencl (Slaný) 13, 5. Bruinsma (Holandsko) 9, 6. Babička (Slaný) 9. Memoriál Emila Sovy (17. ročník): 1. Smetana, 2. Prijs, 3. Bruinsma, 4. Fencl.

KAREL HORŇÁK