Na zápasy dvou sedmičlenných týmů podle názoru vedení mšenského klubu není v České republice dostatek kvalitních jezdců a požaduje návrat k systému čtyřutkání. Tak se jezdilo do sezony 2010, v níž mšenský tým poprvé obhájil titul. Už tehdy ovšem z jeho řad zněla kritika nového systému, nesetkala se ovšem s dostatečnou podporou ostatních klubů.

Nyní by Mšeno mohlo najít spojence ve Slaném, kterému současná podoba závodění v nejvyšší soutěži družstev rovněž nevyhovuje. Proti změně je ovšem pražský Olymp i pardubická Zlatá přilba. O tom, podle jakého formátu a případně s jakými změnami se nakonec v příští sezoně pojede, by mělo být jasněji po dalším jednání, které je naplánované na 11. listopadu.

Mšenu se v posledních dvou ročnících extraligy vyloženě nedařilo. Z dvanácti zápasů základní části vyhrálo pouze ten poslední proti Slanému.

V sobotu na poslední závod v sezoně

Mimo jiné i několik zahraničních akvizicí skrývá startovní listina sobotního závěrečného závodu mistrovství České republiky juniorů na ploché dráze, který je zároveň i derniérou letošního programu na mšenském ovále. Od 14 hodin se ve dvaceti jízdách postupně představí Zdeněk Holub, Filip Hájek, Michal Škurla, Ondřej Smetana (všichni AK Markéta), Josef Novák, Václav Milík, David Štěrovský (ZP Pardubice), Daniel Hádek, Zdeněk Růžička (PDK Mšeno), Eduard Krčmář, Roman Čejka (AK Slaný) a Michaela Krupičková (AK Divišov), ze zahraničních jezdců pak Mikkel Salomonsen z Dánska a Damian Albrech z Polska. Ještě v pátek pak pořadatelé čekali na potvrzení účasti od Poláka Mika Trzensioka a Němce Stevena Mauera.