Stalo se už tradicí, že první květnový den je ve Mšeně už dlouhou dobu zasvěcen sportu levých zatáček – ploché dráze. Letošní bohaté „menu“ čítá 11 (!) závodů a má chutný předkrm – 2. závod Přeboru ČR jednotlivců, který startuje v neděli 1. května ve 14 hodin. „Třešničkou na dortu“ se určitě stane další ročník Memoriálu Emila Sovy, který se uskuteční hned po skončení závodu jednotlivců.

Kde hledat favority? Především v medailistech úvodního klání v Pardubicích, kde všem ostatním vypálil rybník kompletem slánský Michal Dudek, kterému zdatně sekundoval domácí Václav Milík. „Ještě včera bych sázel na výše jmenovaný pár, ale dnes mám překvapivou zvěst,“ tvářil se tajemně mšenský manažer František Liebezeit. „Do závodu naskočí rovněž Filip Šitera!“

Je tedy nabíledni, že právě extraligový jezdec Greplu Mšeno je rázem pasován na favorita celého podniku.

Svou roli bude hrát pro všechny jezdce každý bodík, protože mšenský závod je zároveň nominačním podnikem pro semifinále MČR jednotlivců. Proto se o 12 postupových míst očekává lítý boj.

Diváci bohužel neuvidí domácí jezdce Jaroše a Hádka, kteří mají závodní povinnosti ke svým zahraničním klubům. A tak prapor mšenského Greplu ponesou kromě již zmíněného Šitery mladíci – Pouznar a Holub, Smetana pojede ve vestě Markéty. Proti startovní listině úvodního závodu chybí Pavol Pučko (omluven pro zranění) a Karel Kadlec (omluven pro jiné smluvní povinnosti). Závod nemá náhradníky, proto v případě, že jezdec najede do pásky, je v této soutěži potrestán handicapovým startem.

Startovní listina
1 Otruba (Pardubice), 2 Dudek (Slaný), 3 Vrba (Markéta), 4 Irmiš (Plzeň), 5 Šitera (Mšeno), 6 Veverka (Markéta), 7 Pouznar (Mšeno), 8 Jůza, 9 Vidner (oba (Pardubice), 10 Hladký, 11 Hinner (oba Markéta), 12 Krčmář (Slaný), 13 Zd. Holub (Markéta), 14 Milík (Pardubice), 15 Smetana (Markéta), 16 Jan Holub (Mšeno)

Kam za sportem

PÁTEK 29. DUBNA
FUTSAL
Pohár ČMFS – čtvrtfinále krajské části: 20.45 AFC Kralupy – Olympik Mělník.
HOKEJBAL I. AHL Kralupy: 19.15 Minice Quijotes – HBC Nelahozeves.

SOBOTA 30. DUBNA
HOKEJBAL
II. AHL Kralupy: 17.30 E.C.I. Vošurk – McShivan Team.

NEDĚLE 1. KVĚTNA
HÁZENÁ
Společná regionální liga: 16.00 Wendy Mělník – Zruč n. S.
HOKEJBAL I. AHL Kralupy: 18.30 HBC Nelahozeves – Black Ravens. II. AHL Kralupy: 16.45 Worms – Hotofsson HK.
PLOCHÁ DRÁHA 14.00 Přebor ČR + Memoriál Emila Sovy (plochodrážní stadion Mšeno).
TURISTIKA 15. ročník pochodu Dvořákova Nelahozeves (start 7.30 – 10.00 od nádraží ČD v Kralupech nad Vltavou).

KAREL HORŇÁK, LUBOŠ KURZWEIL