Etiopský vytrvalec zvládl v ideálních běžeckých podmínkách 25 kilometrů z Mělníka na Harasov a zpět v čase 1 hodina, 28 minut a 40 sekund a cílovou pásku protrhl o tři minuty dřív než druhý Jan Cihlář z Berouna.

Na start 39. ročníku závodu se v sobotu na mělnickém náměstí Míru postavilo na šest desítek závodníků. S celkovým vítězem držel krok ještě na obrátce Petr Havelka. Ve druhé polovině závodu se ale běžec z Dřínova propadl na konečné čtvrté místo (1:33:16). Těšil se tak alespoň z titulu přeborníka Mělnicka, kde uspěl před celkově pátým Michalem Michálkem (1:35:18) ze Sokola Mělník a sedmým neratovickým triatlonistou Jaroslavem Bryndou (1:39:51).

Mezi ženami byla nejrychlejší Jana Víchová z TSK Benecko (1:55:10).

Tradiční závod by se snad už ani neobešel bez Kamila Krpaty (1:56:16, 30. místo). Člen pořádajícího Klubu přátel Běhu Kokořínským údolím si na své konto připsal už devatenáctý start a je v tomto směru rekordmanem.

„Na náměstí proběhly také tradiční soutěže pro školní mládež a předškoláky, tentokrát se slabší účastí snad z obavy před chladem,“ dodal ředitel závodu Svatoslav Lugr.

(lk)